Reklama

Hisense začal predávať laserový projektor série L5. Je lacnejší, než sa čakalo

Zdroj | Hisense
Richard Pliešovský
Zdroj | Hisense
Zdroj | Hisense

Hisense predstavil projektor triedy L5 na CES 2020 v Las Vegas. Využíva modrý laser, vďaka ktorému dokáže premietať mimoriadne ostrý a jasný obraz až do uhlopriečky 100 palcov.

Hisense L5 sa mal začať predávať v apríli, do predaja sa dostáva až teraz. Na veľtrhu bolo zariadenie „ocenené“ na 5 000 dolárov, zdá sa, že výrobca zmiernil svoju obchodnú maržu a predáva ho za 4 000 dolárov. Čo za tú cenu dostanete?

Zdroj | Hisense

V prvom rade si treba uvedomiť, že v cene nie je len 4K UHD projektor, ale aj obrovská, 100-palcová obrazovka slúžiaca na potlačenie okolitého svetla a filmový zvuk dbx-TV. Systém beží na Androide, používatelia tak majú k dispozícii tisícky aplikácii a pohybujú sa v známom prostredí.

Zdroj | Hisense

Majitelia zariadenia majú k dispozícii hlasové ovládanie Google Assistant. Vďaka nemu je otváranie aplikácií, ovládanie hlasitosti a rôzne vyhľadávania oveľa jednoduchšie, ako ich vyťukávať na diaľkovom ovládači.

Pozrite si

Canon ukázal kompaktný 4K projektor s ľahkým ovládaním

Projektor ponúka rozlíšenie 3 840 x 2 160 pixlov, jas 2 700 lúmenov pri 60 Hz obnovovacej frekvencii. Používa čip DLP Texas Instruments, ktorý produkuje 4K prostredníctvom posunu pixlov a rýchleho skenovania. Dokáže zobraziť viac ako miliardu farieb. Podporuje HDR10 a HLG, pričom pokrýva 83 % farebnej škály DCI-P3. Lampa má garantovaných 25 000 hodín. Audio systém je s výkonom 30 wattov (2 x 15 W).

Zdroj | Hisense

Hisense L5 je vybavený Wi-Fi 5, Bluetooth a portami: 1x Ethernet, 4 x HDMI, 2 x USB. Okrem toho je k dispozícii digitálny optický audio výstup.

Projektor sa radí do kategórie s ultra krátkou projekčnou vzdialenosťou, stačí teda, aby bol vzdialený len pár centimetrov od projekčného plátna. V tomto prípade 11 cm. Projektor má integrované reproduktory s podporou dbx-TV, ktoré poskytujú nadštandardný zvukový zážitok.

Pozrite si

Android TV s 50″ 4K HDR obrazovkou za 399 dolárov? Od Hisense áno

Novinka sa dá zakúpiť v overených e-shopoch (napríklad Amazon, BeachCamera.com či anns.com) za 3 999 dolárov. Ak máte priestory, kde zmestíte obrazovku s uhlopriečkou 2,54 metra (100 palcov), máte o čom rozmýšľať.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.