Reklama

Android TV s 50" 4K HDR obrazovkou za 399 dolárov? Od Hisense áno

Zdroj | Hisense
Richard Pliešovský
Zdroj | Hisense
Zdroj | Hisense

Možno ani neviete, že Hisense parí medzi najväčších výrobcov televízorov na svete. Firma ukázala na CES 2019 v Las Vegas nové modely vrátane displeja Adonis MD s využitím technológie microLED. Tento týždeň začala predávať smart TV za ľudové ceny.

Hisense prináša sériu modelov Hisense H8F a H9F. Majú 4K rozlíšenie a pracujú na platforme Android TV. Cenovo najdostupnejší model Hisense H8F stojí 399 dolárov. Má 50-palcovú obrazovku s Dolby Vision a HDR10, 60 lokálnych stmievacích zón, Dolby Digital, dbx-TV audio tech a integráciu s Amazon Alexa. Model s 55-palcovou obrazovkou stojí 499 dolárov, 65-palcový výjde na stále solídnych 699 dolárov.

Zdroj | Hisense

Televízory H8F majú obrazovky Hisense s rozlíšením 3 840 x 2 160 pixlov. Ich technológia zosilňuje farbu, jas a kontrast, poskytuje plynulý pohyb, čím zvyšuje kvalitu obrazu. Funkcia Motion Rate 240 eliminuje sekanie pri plynulom pohybe, takže ani rýchle akčné scény nestratia nevyhnutný detail.

Pozrite si

Samsung nie je jediný, microLED televízor má už aj Hisense

Séria Hisense H9F bude takisto bežať na Android TV. Obrazovka bude vybavená technológiou Quantum Dot s obnovovacou frekvenciou 120 Hz, širokou škálou farieb so 100 % DCI-P3 a 132 stmievacími zónami. Podľa výrobcu bude mať táto séria lepší obraz aj z väčšieho pozorovacieho uhlu. Základný model s 55-palcami bude stáť 699 dolárov, 65-palcový výjde na 999 dolárov.

Televízory s Andoid TV umožňujú používateľom využívať hlasového asistenta Google Assistant. Ten im dokáže dať odpovede nielen na otázky týkajúce sa filmov a televízneho vysielania, ale aj riadiť inteligentnú domácnosť. To znamená reguláciu termostatov, vypínanie/zapínanie svetiel a ostatných domácich spotrebičov. Pridaná hodnota Hisense H8F a H9F spočíva v možnosti ovládania zariadení Amazon Echo a pomocou nich produktov spolupracujúcich s Amazon Alexa.

Zdroj | Hisense

 

Televízory majú štyri HDMI porty, jednu ethernetovú prípojku na internet, dve USB zásuvky, jeden RCA port, jeden digitálny audio výstup, jeden slúchadlový výstup a jeden anténny RF port. O bezdrôtovú konektivitu sa stará Wi-Fi 5 (802.11ac) a Bluetooth.

Obe série prichádzajú s Android TV Oreo, takže nebudú ochudobnené o novú verziu Android TV. Modely Hisense H8F sa začali predávať tento týždeň, séria H9F príde do obchodov v júni 2019.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.