Samsung nie je jediný, microLED televízor má už aj Hisense

ZDROJ | Hisense

Čínska spoločnosť Hisense, jeden z najväčších výrobcov televízorov na svete, počas výstavy CES 2019 v Las Vegas predstavila viacero nových produktov či technológií. Okrem iných bol ukázaný aj displej Adonis MD s využitím technológie microLED. Samsung s jeho microLED TV tak nie je jediný, kto sa tejto technológii venuje.

Samsung a jeho microLED televízor predstavený taktiež na CES 2019. ZDROJ | Samsung

MicroLED viacerí označujú za budúcnosť televízorov a displejov. Spája v sebe výhody OLED a LCD, čím tvorí takmer dokonalú technológiu pre zobrazovanie multimediálneho obsahu.

Pozrite siČo je to microLED, technológia ktorá má poraziť aj OLED?

MicroLED displej tvoria mikroskopické anorganické LED diódy, pričom každá je zároveň zdrojom svetla. Vďaka tomu môžu byť televízory jasné ako LCD panely a s dokonalou čiernou ako OLED panely.

Hisense na svojom microLED displeji použil 10 miliónov mikroskopických LED diód. Vzdialenosť medzi jednotlivými pixlami je 0,833 mm. Predstavený displej Adonis MD mal uhlopriečku 145 palcov. Do predaja sa ale zatiaľ nechystá. Určite aj preto nie sú známe zatiaľ žiadne ďalšie parametre microLED televízora.

Výrobca skôr ukázal, že Samsung nie je jediný, ktorý sa venuje vývoju microLED technológie. Na svete je mimochodom podstatne viac spoločností, ktoré sa microLED technológii venujú už roky a vyvíjajú vlastné microLED displeje pre najrôznejšie využitia.

ZDROJ | Hisense

Hisense však okrem microLED televízora predstavil aj 4K Smart TriChroma Laser TV s označením 100L7T. Ide vlastne o laserový projektor s ultrakrátkou projekčnou vzdialenosťou, ktorý svoj obraz premieta na špeciálnom plátne od Hisense. To má v tomto prípade 100-palcovú uhlopriečku.

Nový televízor má disponovať technológiou X-Fusuon Laser Light Engine, ktorá kombinuje tri nezávislé laserové lúče na dosiahnutie širokého spektra farieb. Podľa výrobcu nový televízor dosahuje až 96,6% spektra rec.2020. Veľkým plusom má byť aj odozva televízora, vraj iba 32 micro sekúnd.

ZDROJ | Hisense

ZdrojHisense

Komentáre k článku