Reklama

Canon ukázal kompaktný 4K projektor s ľahkým ovládaním

Zdroj | Canon
Richard Pliešovský
Zdroj | Canon
Zdroj | Canon

Na konferencii ISE 2019 uviedol Canon nový laserový projektor s vysokým jasom a natívnym 4K rozlíšením. Nadväzuje tak na úspešný model XEED 4K5020Z, ktorý bol predstavený v decembri 2018.

Nový projektor Canon XEED 4K6021Z zaujme vysokým jasom pri natívnom 4K rozlíšení (4 096 x 2 160 pixlov). Je vybavený inovatívnou technológiou LCOS s odrazovými doskami, vďaka ktorým dosahuje vysokú svietivosť a takmer nerozpoznateľné rozostupy medzi obrazovými bodmi.

Zdroj | Canon

XEED 4K6021Z podává sýte a verné farby s 10-bitovou hĺbkou v systéme 4 : 4 : 4 vďaka zdvojenému rozhraniu Display Port pokrývajúcemu celý farebný priestor sRGB. Výsledkom je živý a mimoriadne kvalitný obraz.

Pozrite si

Laserový projektor Epson EH-LS100 nepotrebuje veľkú projekčnú vzdialenosť

Zaistiť optickú kvalitu pomáha jednoduchý spigot čap, ktorý je kompatibilný so siedmimi výmennými objektívmi Canon, vrátane nedávno predstaveného subštandardného zoomového objektívu RS-SL07RST 4K postaveného na optike Canon. Tento nový objektív má motorom poháňaný 1,76-násobný zoom a vertikálny náklon +/- 73 %, čo umožňuje vysokú flexibilitu pri inštalácii.

Zdroj | Canon

Laserový svetelný zdroj ponúka viacero možnosti zapojenia, čo ocenia používatelia najmä v stiesnených priestoroch. Projektor sa dá natáčať a orientovať takmer úplne ľubovolne.

Zdroj | Canon

Zdroj signálu sa k nemu dá pripojiť pomocou dvoch rozhraní Display Port, dvoch HDMI portov a sieťovému RJ-45. Zvukový výstup zabezpečí samostatný 3,5 mm audio konektor. Rozmery zariadenia sú 480 x 196 x 545 mm, hmotnosť 19 kg.

Pozrite si

Canon predstavil dva nové 4K projektory a vymeniteľný 4K objektív

Výborný obraz poskytuje skvele čitateľný text, čo nájde využitie v dizajne, školstve či v zdravotníckych zariadeniach.

Canon 4K6021Z sa vyznačuje masívnou konštrukciou a trvanlivými materiálmi, ktoré zabezpečia, že sa investícia do 4K oplatí aj v dlhodobom horizonte a nestratí na cene. Laserový zdroj vydrží až 40-tisíc hodín bezúdržbovej prevádzky. Vzduchový filter je ľahko dostupný a vymeniteľný, čo tiež zjednodušuje starostlivosť o zariadenie.

Zdroj | Canon

Projektor patrí vo svojej triede k energeticky najúspornejším, či už počas prevádzky (625 W), alebo v pohotovostnom režime (0,25 až 1,6 W). Canon na tento model poskytuje päťročnú záruku (alebo 12-tisíc hodín prevádzky) a bezplatnú službu zapožičania náhradného projektoru na druhý deň po nahlásení poruchy.

Nový model je ďalším úspešným prírastkom do portfólia 4K projektorov, ktoré má Canon v ponuke. Jeho cena zatiaľ spresnená nebola.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.