Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Canon predstavil dva nové 4K projektory a vymeniteľný 4K objektív

Canon predstavil dva nové 4K projektory a vymeniteľný 4K objektív
Zdroj | Canon
Richard Pliešovský
Canon predstavil dva nové 4K projektory a vymeniteľný 4K objektív
Zdroj | Canon
Zdroj | Canon

Prvý z predstavených projektorov má najkompaktnejšie a najľahšie 4K šasi na svete, druhý je zas cenovo dostupný, no  napriek tomu stále výkonný laserový projektor so zobrazovacou DLP technológiou.

Rozlíšenie 4K sa pomaly udomácňuje nielen v televízoroch, ale aj v projektoroch. Canon si to dobre uvedomuje, tento týždeň predstavil hneď dva modely s takýmto rozlíšením. Prinášajú možnosť premietať aj v menších a stiesnených priestoroch, dokonca v rozsahu 360 stupňov.

Canon vybavil projektory laserovým zdrojom svetla, ktorý zefektívňuje nepretržitú prevádzku v režime 24/7, čo by malo znížiť náklady. Oba projektory majú funkciu rýchleho zapnutia a vypnutia, Eco režim zabezpečí tichý a úsporný chod.

Pozrite si

Laserový projektor Epson EH-LS100 nepotrebuje veľkú projekčnú vzdialenosť

Projektory sú vybavené dvoma HDMI vstupmi, ktoré umožňujú pomocou jedného kábla prenos 4K obrazu pri frekvencii 60 Hz a HDR/4K pri frekvenciách 30 a 60 fps. Výstupy z týchto projektorov majú ostré a hladké zobrazenie grafického i textového obrazu.

Projektor Canon LX-MH502Z

Zdroj | Canon

Ako prvý projektor od Canonu používa unikátnu technológiu posunu pixelov, ktorá umožňuje vytvárať 4K UHD obraz v rozlíšení 3840 x 2160 bodov.

Tento model podporuje aj projekciu s vysokým dynamickým rozsahom – HDR, s kontrastným pomerom 50 000 : 1, ktorý umožňuje hlboké a detailné podanie obrazu so živými farbami. Svetelný výkon je 5 000 lúmenov, 3 750 v Eco režime.

LX-MH502Z nevyužíva pre zloženie výsledného obrazu filtre a preto má deklarovanú životnosť 20-tisíc hodín. Údržba je v tomto prípade len minimálna, nie je nutné žiadne čistenie, ani výmena lampy.

Projektor Canon 4K5020Z

Zdroj | Canon

Tento projektor je najľahší 4K projektor s technológiou LCOS na svete. Používatelia môžu naplánovať a zautomatizovať jeho zapnutie alebo vypnutie až na 12 mesiacov.

Súčasťou projektoru je šikovný adaptér, vďaka ktorému je možné umiestniť naň až sedem rôznych objektívov Canon, vrátane najnovšieho RS-SL07RST pre 4K rozlíšenie. Vďaka vymeniteľným objektívom je z tohto modelu najuniverzálnejší projektor. Objektív sa pripevní k prístroju pomocou čapovému mechanizmu so zámkom, ktorý sa používa aj pri profesionálnych objektívoch Canon využívaných v televízii. Počas projekcie v malých priestoroch používa tento model jednočipovú zobrazovaciu technológiu DLP a dokáže premietnuť obraz so šírkou až 6,5 metra.

Projektor sa vyznačuje výkonnou a presnou optikou, ide to ruka v ruke s jednoduchou inštaláciou a údržbou.

Pozrite si

TV alebo projektor – ktorý kedy a kde vyhráva?

Objektív Canon RS-SL07RST

Zdroj | Canon

Tento objektív uviedla firma s cieľom umožniť projektoru 4K5020Z využiť všetky výhody 4K rozlíšenia. Novinka vychádza z bohatých skúseností pri optických technológiách Canonu. Objektív ponúka čistý a úplne ostrý výstup. 1,76-násobný zoom s motorizovaným posunom vylepšuje zobrazovací dosah spomínaného projektora, z ktorého robí univerzálnu pomôcku pre rôzne využitie. Projekčný pomer objektívu je 1,34 až 2,35 : 1.