Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Google VR a AR - novinky pre virtuálny svet prichádzajú

Google VR a AR - novinky pre virtuálny svet prichádzajú
Zdroj | Google
Michal Spiegel
Google VR a AR - novinky pre virtuálny svet prichádzajú
Zdroj | Google
Zdroj | Google

Virtuálna a rozšírená realita od Google opäť ožíva a technologický gigant na svojej konferencii ukázal novinky zo sveta Google VR a AR.

Virtuálna a rozšírená realita sa postupne vyvíja, no samotná technológia je naďalej ešte len v plienkach. Google sa však pokúša o postupnú revolúciu. Na svojej konferencii predstavil novinky v tomto trende.

Virtuálna realita (VR)

Od oznámenia Daydream View VR ubehlo už niekoľko mesiacov. Google naďalej pridáva nové smartfóny, ktoré sú pre VR podporované. Najnovšie sa chystá podpora pre vlajkové lode od Samsungu, Galaxy S8 a S8+, ktoré dostanú podporu už toto leto.

Zdroj | Google

Daydream bude podporovaný aj pre novú kategóriu headsetov. Tieto VR headsety budú podporovať novú technológiu WorldSense, ktorá umožní sledovanie pozície, takže headset bude vedieť presne, kde sa v priestore nachádzate. Čo je najlepšie, nebudete potrebovať žiadne externé senzory a ani telefón.

Zdroj | Google

Google na nových headsetoch spolupracoval s firmou Qualcomm, ktorá sa venuje výrobe čipov. Na headsete sa tiež podieľali spoločnosti ako HTC a Lenovo.

Pozrite si

Google a Raspberry Pi vytvorili papierovú alternatívu Google Home

Rozšírená realita (AR)

Pre tých z vás, ktorí nevedia, rozšírená realita je technológia, ktorá kombinuje skutočnú a virtuálnu realitu. Pekným príkladom využitia rozšírenej reality môže byť minuloročný hit Pokémon GO, ktorý do skutočnej reality integroval virtuálne potvory, ktoré ste mali chytať.

Google sa pri rozšírenej realite zameral na technológiu Tango, ktorú vo svojich telefónoch využíva Lenovo. Vďaka Tango dokáže Google lepšie odhadnúť vzdialenosť jednotlivých objektov v skutočnej realite. Nový telefón, ktorý bude využívať túto technológiu, je napríklad aj ASUS ZenFone AR, ktorý bude dostupný už toto leto.

Tango je zároveň súčasťou technológie Visual Positioning Service (VPS), ktorá umožňuje lepšiu navigáciu a orientáciu v interiéroch. Vyzerá to tak, že Google nebude len kráľom GPS, ale stane sa aj profesionálom v indoor navigácii.

Zdroj | Google
Pozrite si

Pomocník Google Assistant dostal nové funkcie

VPS už dnes funguje v spolupráci s múzeami alebo obchodmi Lowe. Keď potrebujete niečo nájsť vo vnútri, jedná sa o ideálnu technológiu.

Google nezabudol ani na školy. Už viac ako 2 000 000 študentov využíva virtuálne prehliadky a expedície pomocou Google Cardboard. Túto jeseň Google plánuje integrovať rozšírenú realitu priamo do vyučovania cez tzv. Pioneer Program. Študenti napríklad budú môcť spoločne diskutovať o umeleckom diele, prírodovednom objekte alebo pamiatke, ktorú uvidia bez toho, aby opustili triedu.

Google sa skutočne snaží pomocou virtuálnej a rozšírenej reality zmeniť svet. Len tak ďalej. Novinky, ktoré predstavil, sú skutočne prevratné.

Zdroj