Reklama

Pomocník Google Assistant dostal nové funkcie

Zdroj | Google
Michal Spiegel
Zdroj | Google
Zdroj | Google

S hlasovými asistentmi sa roztrhlo vrece. Siri, Alexa, Cortana môžu byť čoskoro zatienené novými funkciami, aké pre nás chystá Google Assistant.

https://www.youtube.com/watch?v=dpnxTXILS4s

Hlasový asistent od Google bol ohlásený minulú jeseň a odvtedy tento technologický gigant pracoval na jeho vylepšení. Google najnovšie oznámil nové funkcie tohto unikátneho asistenta.

Medzi nové funkcie patrí napríklad vytváranie pripomienok a vkladanie informácií priamo do kalendára. Poteší určite aj integrácia zariadení od tretích strán. Google hovorí o podpore zariadení od viac ako 70 firiem vrátane TP-Link, Honeywell, Logitech a LG.

Pokiaľ vlastníte zariadenie Google Home, môžete od teraz aktivovať volanie bez potreby sa dotknúť telefónu. Ďalšie funkcie sa týkajú zábavy. Integrácia Spotify, Soundcoudu a Deezeru vám umožní ovládať vaše hudobné aplikácie hlasom. Nechýba podpora pre Bluetooth, takže si viete s Google Home jednoducho spárovať iOS alebo Android smartfón.

Pozrite si

Google Home – umelá inteligencia aj v domácnosti

Milovníkov seriálov a filmov poteší integrácia Netflixu a chystaná podpora pre HBO NOW, CBS All Access a HGTV. Pre vývojárov Google pripravil možnosť vytvárať aplikácie pre ich asistenta.

V najbližších mesiacoch Google plánuje priniesť tzv. proaktívne notifikácie do Google Home. Ide o pridanie možnosti komunikácie s asistentom podľa danej chvíle a situácie. Niekedy napríklad nebudete môcť hovoriť nahlas alebo o nejakej téme, keď máte doma ľudí. Google chce toto vyriešiť práve proaktívnymi notifikáciami.

Čo sa týka smartfónov, Google Assistant dostal možnosť pozrieť si históriu konverzácií. Google rozširuje Google Assistanta aj na iPhony a to od operačného systému iOS 9.1+.

Pozrite si

ZNAČKY | Google – história vyhľadávacieho giganta

Najväčšou otázkou samozrejme ostáva dostupnosť Google Home zariadenia, ktoré ste si okrem USA nemali kde inde kúpiť. Google však konečne oznámil, že tento rok prinesie Google Home do Austrálie, Kanady, Francúzska, Nemecka a Japonska. Veríme, že sa tak dostane aj k nám, na Slovensko. Nechýba podpora nových jazykov ako napríklad kórejský, taliansky a španielsky.

Čo myslíte, bude slovenčina ako komunikačný jazyk pre Google Assistant dostupná skôr, než pre asistentku Apple Siri, kde sa o nej hovorí už pekných pár rokov?

Zdroj | Google
Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.