Reklama

Google rozširuje svoj produktový cintorín, ruší VR platformu Daydream

Zdroj | Google
Stanislav Vinc
Zdroj | Google
Zdroj | Google

Nové smartfóny Google Pixel 4 a Pixel 4 XL nebudú podporovať virtuálnu realitu Google Daydream. Značí to aj koniec mobilnej virtuálnej reality.

Lacné headsety, do ktorých si mohli používatelia vložiť vlastný smartfón, pôsobili v začiatkoch virtuálnej reality veľmi sľubne. Kartónový alebo plastový headset neobsahoval žiaden hardvér, až kým doň používateľ nevložil vlastný smartfón, ktorý nahradil drahé obrazovky, ale aj počítač či hernú konzolu.

Zdroj | Google

Hardvér smartfónov však nikdy nedobehol požiadavky virtuálnej reality, displeje smartfónov stále nie sú dostatočne jemné pre tak krátku sledovaciu vzdialenosť a ľudia zistili, že mať na hlave pripevnený smartfón vlastne nie je ani trochu pohodlné. Do stratena preto išiel aj vývoj pomerne široko podporovaného príslušenstva Samsung Gear VR.

Klinec do rakvy príslušenstva tohto typu už oficiálne zarazila aj spoločnosť Google, ktorá krátko po predstavení nových smartfónov Google Pixel 4 a Pixel 4 XL potvrdila, že tieto modely už nebudú podporovať platformu Google Daydream a spoločnosť ukončuje predaj headsetu Daydream View.

Pozrite si

Chcete sa zabaviť vo virtuálnej realite? Facebook predstavuje Horizon

Spoločnosť išla ešte ďalej a priamo potvrdila, že už neplánuje podporovať túto VR platformu na žiadnych ďalších zariadeniach s operačným systémom Android. Myslené je tým ukončenie certifikácie nových produktov pre túto platformu.

Zdroj | Google

Majitelia týchto headsetov môžu aj naďalej využívať aplikáciu Daydream a digitálny obchod v nej, no teraz je už jasné, že do nej nepribudne žiaden nový obsah a spoločnosť aplikáciu zrejme nebude už ani ďalej aktualizovať.

V oficiálnom stanovisku spoločnosť Google hovorí o tom, že sa chce ďalej zamerať skôr na rozšírenú realitu, konkrétne na projekt Google Lens, AR navigáciu v aplikácii Mapy a AR vyhľadávač obsahu na internete. Tieto projekty na rozdiel od virtuálnej reality nevyžadujú žiadne príslušenstvo navyše, vďaka čomu sú prístupnejšie pre bežných používateľov na širokej škále zariadení.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.