Reklama

Chcete sa zabaviť vo virtuálnej realite? Facebook predstavuje Horizon

Zdroj | Facebook
Stanislav Vinc
Zdroj | Facebook
Zdroj | Facebook

Facebook na svojej vývojárskej konferencii Oculus Connect 6 predstavil Horizon, sekundárny svet vo virtuálnej realite, alias detské ihrisko pre dospelých.

Pomaly, ale isto sa približujeme k realite z filmov Ready Player One, Gamer a ďalším, kde ľudia môžu žiť svoje životy čiastočne aj vo virtuálnej realite. Facebook Horizon ponúkne používateľom kreslený svet, množstvo zábavných hier, aktivít a komunitu, v ktorej má každý vlastného avatara (bez nôh).

https://youtu.be/Is8eXZco46Q

Horizon môžeme prirovnať k obrovskému ihrisku, na ktorom používatelia spoločne hrať hry, sledovať filmy, alebo sa iba jednoducho rozprávať. Facebook do služby plánuje pridať aj jednoduchý editor, v ktorom si bude môcť vytvoriť každý vlastnú hru alebo aktivitu aj bez toho, aby musel vedieť programovať.

Pozrite si

Európska centrálna banka varuje pred kryptomenou Libra od Facebooku

Jednou z prvých hier, ktoré sa v službe Horizon objavia, je Wing Strikers. Pôjde o arkádové súboje lietadiel, kde si používatelia nepochybne otestujú nielen svoje schopnosti v lietaní a boji, ale aj odolnosť voči nevoľnosti z pohybu vo virtuálnej realite.

Zdroj | Facebook

Prvý trailer na Horizon sa vizuálne podobá na filmy od štúdí Pixar alebo Sony Pictures Animation, no Facebook malým textom vo videu upozorňuje, že nejde o skutočné zábery zo služby. Horizon bude reálne vyzerať tak, ako to môžeme vidieť až na záberoch z hry.

Zdroj | Facebook

Beta testovanie služby Horizon bude spustené začiatkom budúceho roka. Prihlásiť sa do testovania môže každý majiteľ headsetu Oculus Quest alebo Oculus Rift. Služba bude oficiálne spustená niekedy neskôr v priebehu budúceho roka, až napokon nahradí súčasné služby Facebook Space a Oculus Rooms VR, ktorých brány sa oficiálne zatvoria už 25. októbra.

Pozrite si

Tilt Five – AR okuliare stvorené na hranie spoločenských hier

Vypnutie týchto služieb nevrhá dobré svetlo ani na pripravovaný Horizon. Facecbook sa zjavne nedokáže rozhodnúť, aký priestor chce ponúknuť majiteľom VR headsetov Oculus a tak je celkom možné, že aj samotný Horizon zapadne prachom ešte skôr, ako sa k nemu bude mať šancu dostať väčší počet používateľov.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.