Reklama
Advertisement
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Google postupne odhaľuje sériu Pixel 6, poháňať ju bude jeho vlastný čipset

Google postupne odhaľuje sériu Pixel 6, poháňať ju bude jeho vlastný čipset
Zdroj | Google
Stanislav Vinc
Google postupne odhaľuje sériu Pixel 6, poháňať ju bude jeho vlastný čipset
Zdroj | Google
Zdroj | Google

Google tento rok predstavil novú generáciu smartfónov z rodiny Pixel trochu netradične, vlajkové lode Pixel 6 a Pixel 6 Pro čiastočne poodhalil verejnosti ešte pred ich oficiálnym plnohodnotným predstavením. Čo o nich zatiaľ vieme?

Google zvykne predstavovať nové smartfóny Pixel až v októbri, typicky zhruba dva mesiace po Samsungu a mesiac po Apple. Na tento rok si však pripravil novinku, ktorá si zaslúži samostatnú premiéru – prechod na vlastný čipset.

Google tento rok vymení doteraz využívané čipsety Qualcomm Snapdragon za vlastný čipset oficiálne nazvaný Google Tensor. Čipset zameraný vo veľkej miere na výkon umelej inteligencie by sa mal časom objaviť aj v počítačoch Chromebook, nie však v zariadeniach iných značiek.

Strojové učenie bude Tensor aplikovať najmä v oblasti tzv. „výpočtového videa“. Po vzore výpočtovej fotografie sa bude softvér vo veľkej miere starať o dodatočné skrášlenie záberov, napr. aplikáciou technológie HDR na každú snímku vo videu. Čipset bude taktiež schopný prekladať zvuk v reálnom čase.

Pozrite si

Motorola predstavuje novú vlajkovú sériu edge 20, začína už na 349 eurách

Portál The Verge, ktorý mal možnosť vidieť schopnosti čipsetu naživo, popisuje jeho schopnosť dodatočne vyostriť rozmazanú tvár batoľata, ktoré sa práve v momente tvorby fotografie pohlo. Tensor dokázal vyostriť túto fotografiu vďaka technológii rozpoznávania tváre a analýze všetkých dát o danej snímke.

Zdroj | Google

Súčasťou čipsetu bude aj nová generácia bezpečnostného čipu. Na Titan M osadený v najnovších modeloch smartfónov Pixel nadviaže Titan M2, ktorý nám Google ešte bližšie predstaví v najbližších mesiacoch.

Google Tensor bude na úvod poháňať dva vlajkové modely Google Pixel – menší model Pixel 6 a väčší Pixel 6 Pro. Nový čipset s výnimkou dizajnu je zároveň to jediné, čo budú mať tieto dva modely po stránke výbavy spoločné.

Pozrite si

Mapy Google budú na základe AI predpovedať preplnenosť hromadnej dopravy

Menší Google Pixel 6 ponúkne 6,4“ Full HD+ displej s obnovovacou frekvenciou 90 Hz, pod ktorého povrchom je integrovaný snímač odtlačkov prstov. Na zadnej strane bude mať Pixel 6 štandardný hlavný fotoaparát a sekundárny ultraširokouhlý fotoaparát. Dostupný bude v červeno-piesočnej, modro-zelenej a sivo-čiernej farebnej kombinácii.

Zdroj | Google

Väčší Google Pixel 6 Pro ponúkne 6,7“ Quad HD+ displej s obnovovacou frekvenciou až 120 Hz, ktorý bude na vrchnej strane mierne zahnutý, opäť so snímačom odtlačkov pod povrchom.

Na zadnej strane v samostatnom výstupe bude figurovať hlavný a ultraširokouhlý fotoaparát doplnený o teleobjektív so 4-násobným optickým priblížením obrazu. Pixel 6 Pro bude dostupný v sivo-čiernej, žlto-piesočnej a sivej verzii.

Zdroj | Google

Na ďalšie detaily o nových vlajkových lodiach si budeme musieť ešte zopár týždňov počkať. Google pre oficiálne predstavenie nových modelov zatiaľ nestanovil konkrétny dátum, vydanie však plánuje stihnúť ešte na jeseň.

Zdroj