Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Google Pixelbook Go - zober si ma kdekoľvek

Google Pixelbook Go - zober si ma kdekoľvek
Zdroj | Google
Richard Pliešovský
Google Pixelbook Go - zober si ma kdekoľvek
Zdroj | Google
Zdroj | Google

Google dnes predstavil Pixelbook Go. Prenosný počítač pracuje na Chrome OS, ponúka špičkové parametre, ale aj (voliteľne) 4K displej.

Na rozdiel od svojich predchodcov Pixelbook a Pixel Slate, Pixelbook Go nie je tablet, ale klasický notebook. Po otvorení obrazovky uvidí používateľ dva pomerne veľké reproduktory, sú umiestnené po bokoch klávesnice.

Zdroj | Google

Parametre sú podobné ako ponúkal Pixel Slate. Zákazník má na výber procesory od Intelu – m3, i5 a i7. Na rozdiel od neho však môže mať Google Pixelbook Go až 16 GB pamäť. Interná pamäť je na výber zo 64, 128 alebo 256 GB kapacity.

Pozrite si

Google si patentoval motorizované pánty, ktoré otvoria Pixelbook automaticky

Používateľ si môže vybrať (okrem Full HD) aj 4K Ultra HD displej, ktorý sa zrejme najviac využije po spustení hernej platformy Google Stadia (19. 11. 2019). Klávesnica je tichá a podsvietená. Výdrž batérie je 12 hodín.

Zdroj | Google

Pixelbook Go bude mať v závislosti od procesora 13,3-palcový displej 16: 9 v rozlíšení Full HD alebo 4K. 

Na rozdiel od predchádzajúcich Chromebookov používajúcich pomer strán 3 : 2, má Pixelbook Go pomer strán 16 : 9.

Google Pixelbook Go je vybavený textúrovaným spodným panelom, ktorého úlohou je uľahčiť držanie jednou rukou pri prenášaní a práci v teréne. Je vybavený dvoma USB-C portami a 3,5 mm audio konektorom.

Cena Pixelbooku začína na 649 dolároch za model s procesorom Core m3, 8 GB RAM, 64 GB ROM a Full HD displejom, čo je celkom príjemná suma. Model s procesorom Intel Core i7 a 256 GB SSD stojí 1 399 dolárov. Pripomíname, že ceny sú bez DPH.

Zdroj