Reklama

Google si patentoval motorizované pánty, ktoré otvoria Pixelbook automaticky

Zdroj | Google
Stanislav Vinc
Zdroj | Google
Zdroj | Google

Z času na čas sa vo svete technológií objaví zaujímavý patent, ktorý by sme radi videli zrealizovaný v produkte. Práve takýto patent má aj Google. Chce motorizovať notebookové pánty, aby sledovali polohu používateľa.

Predmetom patentu sú motorizované pánty notebooku Pixelbook, ktoré by boli schopné automaticky otvoriť notebook v prípade, že sa používateľ notebooku dotkne. Do fungovania takýchto pántov by boli zapojené viaceré senzory, ktoré by sledovali dotyk, vzdialenosť používateľa a jeho tvár.

Zdroj | Patently Apple

V prípade, že webkamera a senzor deteguje zmenu polohy používateľa, motorizované pánty automaticky zmenia sklon displeja, aby bol zabezpečený čo najlepší pozorovací uhol. Dotykový senzor by mal byť schopný rozoznať rôzne úrovne sily dotyku, aby sa predišlo nechcenému otvoreniu notebooku.

Zdroj | Patently Apple

Pixelbook by mohol využiť zadný fotoaparát na sledovanie používateľa aj v prípade, že je veko notebooku zatvorené. Zaujímavou funkciou je tiež automatické uzamknutie systému či zatvorenie notebooku v prípade, že fotoaparát dlhšiu dobu nezachytil tvár používateľa.

Pozrite si

Google Pixelbook – prémiový notebook so zabudovaným Google Assistant

Patent bol vytvorený ešte v roku 2013 a požiadal oňho inžinier produktového dizajnu v Google, Ken Loo. Ten v minulosti pracoval na projekte autonómneho vozidla a zariadeniach Google Pixel či Pixelbook. Znamená to teda, že sa v blízkej dobe môžeme tešiť na Pixelbook s motorizovanými pántmi? Ťažko povedať. Technologické spoločnosti vlastnia stovky patentov, ktoré nikdy nevyužijú v produkte. Ako dopadne tento patent, to vie zrejme iba úzka skupina ľudí pracujúcich v Google.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.