Google Glass je späť a namierené má do podnikov

ZDROJ | Alphabet X

Začiatkom roka 2015 to vyzeralo, že Google svoj projekt Google Glass pochováva. Teraz sa však vracia vo verzii určenej na pomoc pri práci.

Pred dvoma rokmi sa Google poďakoval všetkým používateľom a sľúbil, že „cesta tu nekončí“. Alphabet X, vývojové odvetvie založené spoločnosťou Google, potichu pracovalo na vylepšenej verzii Glass Enterprise Edition.

Aj keď si bežní spotrebitelia už Google Glass kúpiť nemohli, spoločnosť okuliare naďalej predávala americkým spoločnostiam GE, Boeing, DLH či AGCO.

Pozrite siEpson Moverio BT-300 – konkurencia pre Google Glass?

V týchto spoločnostiach používali okuliare Glass zamestnanci pri bežnej práci. Spoločnosti AGCO sa údajne vďaka Glass podarilo skrátiť výrobný čas o 25 percent a spoločnosť DHL vďaka nim zrýchlila zásobovací reťazec o 15 percent.

ZDROJ | Alphabet X

DHL používa v okuliaroch Glass systém od Ubimax, ktorý pracovníkom poskytuje v reálnom čase inštrukcie o tom, kde má položiť objekt, ktorý má v rukách.

Nasadením Glass do zdravotníctva ubudlo 20 percent administratívnej práce vďaka aplikácii, ktorá vytvára poznámky pre doktora na pozadí. Doktori vďaka tomu môžu stráviť s pacientmi až o polovicu času viac, ako predtým.

ZDROJ | Alphabet X

Nová edícia dostala väčší displej, rýchlejší Atom procesor, dlhšiu výdrž batérie a novú skladaciu konštrukciu. Okrem toho by mala byť pohodlnejšia na nosenie a odolnejšia voči rôznym vplyvom pri práci.

https://www.youtube.com/watch?v=n5LhQqggGTE

Nevieme zatiaľ, či sa Glass dostanú znova do predaja aj pre bežné použitie. Vývojový tím Glass, ktorý má na starosti verziu pre bežných spotrebiteľov je však oddelený od tímu, ktorý má na starosti Enterprise Edition, takže je tu nádej že sa novej spotrebiteľskej verzie niekedy dočkáme.

ZdrojAlphabet X

Komentáre k článku