Reklama

Google fotky možno prídu o jednu z najlepších funkcií

Zdroj | Moshi
Richard Pliešovský
Zdroj | Moshi
Zdroj | Moshi

Každý smartfón umožňuje snímanie fotografií, čo je zároveň jedna z najčastejšie využívaných funkcií bez ohľadu na model zariadenia, či vek používateľa.

Na prezeranie vlastných knižníc fotografií slúžia rôzna aplikácie a služby. Jednou z najlepších sú Fotky Google, ktoré pravdepodobne používate aj vy. Ukazuje sa, že Google pripravuje zmeny, ktoré mnohých nepotešia.

Obľúbená služba totiž pripravuje prepracované karty Knižnica, ktorú v systéme Android premenuje na Zbierky. Testovanie používateľského rozhrania prebiehalo v posledných týždňoch, no reakcia na zmenu nebola pozitívna.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Google

Podľa toho, čo mal používateľ predtým povolené, v karte Kolekcie ostali hlavné skratky pre obľúbené položky, pomôcky, archív a kôš. Odstránila sa ale možnosť Fotografie na zariadení a tiež reverzná chronologická ponuka albumov uložených v cloude. V beta verzii ostali len automaticky generované zoskupenia osôb a domácich miláčikov, na tomto zariadení, albumy a napokon dokumenty a miesta.

Kto bude chcieť získať prístup k priečinkom v smartfóne, bude musieť najprv otvoriť voľbu Na tomto zariadení, aby ste získali zobrazenie uložených snímok (a videí). Ak začnete rolovať za skratkou Fotoaparát, zobrazia sa vám nedávno aktualizované kolekcie, napríklad screenshoty, či súbory na prevzatie.

Na vylepšenej knižnici fotografií pracuje Google už od roku 2022, no stále sa nedokáže pohnúť zo začarovaného miesta.

V posledných týždňoch bolo zdieľaných viacero správ, vrátane spomínanej novej knižnici, ktorá spôsobuje ešte väčší chaos bez toho, aby priniesla nové možnosti. Keďže však ide len o obmedzené testovanie je zrejmé, že ani Google nie je s výsledkom spokojný.

Pozrite si

Fotky Google vám upracú podobné zábery a „skeny“ dokumentov pomocou AI

Spätná väzba od používateľov (dúfajme) ukáže správny smer, ktorým sa majú vývojári uberať. Súčasný dizajn má totiž prívetivé rozhranie a plní očakávania používateľov. Automatické zoskupovanie albumov je síce fajn funkcia, ale väčšie využitie prinesie vo Vyhľadávaní.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.