Reklama

Google dnes oslavuje 25 rokov! Vyskúšajte si ho ako z roku 1998

Zdroj | Neocities
Števo Porubský
Zdroj | Neocities
Zdroj | Neocities

Hoci spoločnosť Google, resp. Alphabet oslávila svoju štvrťstoročnicu začiatkom mesiaca, Google ako ho poznáme oslavuje 25 rokov až dnes, 27. septembra 2023.

Pred 25 rokmi bol totiž po prvýkrát spustený pomerne jednoduchý vyhľadávač Google s otrasným logom a minimom webov. Dnes od tohto slova vznikli už aj slovesá a každý „googlime“ denno-denne.

ODPORÚČAM

ZNAČKY | Google – história vyhľadávacieho giganta

Obsah pokračuje pod reklamou

Vyhľadávač Google je to najväčšie a najznámejšie na internete, čo dnes môže byť. Máme Facebook, YouTube, TikTok a ďalšie weby či služby, ktoré sú globálne a využívajú ich miliardy, no azda niet na Zemi človeka, ktorý by nepočul o Google.

Na mysli mám, samozrejme, ľudí, ktorí sa stretli s modernými technológiami, nehovorím o rôznych kmeňoch roztrúsených v odľahlých miestach sveta.

Ak si už nepamätáte (alebo ani nemôžete) ako vyzeral Google pred rokmi, vyhľadávač Google ako z roku 1998 si môžete vyskúšať ešte dnes. Stačí kliknúť na web Neocities a presunúť sa v čase o 25 rokov späť.

Zdroj | Google

Google dnes už zďaleka nie je len o vyhľadávači a pod svojimi krídlami združuje nespočetné množstvo služieb i fyzických produktov (napr. Google Pixel, Google Chromecast, Google Nest Mini atď.) , ale aj samotných firiem, ktoré za tie roky pokúpil (hovorí sa až o viac ako dvoch stovkách firiem).

Google pred rokmi pritom už nestačil a tak jeho zakladatelia založili inú spoločnosť, Alphabet, pod ktorú zahrnuli Google a mnohé ďalšie projekty, ktorým sa Google dovtedy venoval pod vlastnou strechou (napríklad Waymo). Následne sa oddelili a sú teraz pod jednou strechou Alphabetu.

Pozrite si

Google sa dostáva pod krídla spoločnosti Alphabet Inc., ktorá vznikla len včera

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.