Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Google Arts & Culture vás zavedie do múzeí i k historickým pamiatkam

Google Arts & Culture vás zavedie do múzeí i k historickým pamiatkam
Imrich Maťo
Google Arts & Culture vás zavedie do múzeí i k historickým pamiatkam

Kultúrny inštitút Google sa významnou mierou podieľa na uchovávaní kultúrneho dedičstva, napríklad digitalizáciou umeleckých diel alebo vytváraním virtuálnych prehliadok z múzeí či historických pamiatok v štýle Street View.

Pozrite si

Google Art Projekt oslávil narodeniny pridaním ďalších slovenských galérií

Google pre milovníkov umenia spustil inovovaný pôvodný webový Art Projekt a sprístupnil mobilnú aplikáciu pod spoločným názvom Google Arts & Culture. Aplikácia vám umožní preskúmať čokoľvek od „mačiek v umení od roku 200 pr.n.l. až po červenú farbu v Abstraktnom Expresionizme“ a všetko medzi tým.

Môžete si tak prezerať historické a umelecké pamiatky z viac ako tísicky múzeí zo 70 krajín sveta, virtuálne sa poprechádzať napríklad v Štátnom múzeu histórie kozmonautiky K. E. Ciolkovského alebo navštíviť skvostný Tádž Mahal, či mnohé iné.

Pozrite si

Odhaľte najmenšie detaily obrazov vďaka Google Art Camera

Ako webová stránka, tak aj aplikácia vám ponúkne rozdelenie podľa niekoľkých kategórií. Okrem hlavných Partneri a Projekty si môžete vyberať zo zoradení podľa Umelcov, Médií, Umeleckých smerov, Miest a ďalších.

Taktiež môžete v aplikácii vyhľadávať, či už podľa mena konkrétneho umelca, alebo hľadaného objektu. Bonusom je možnosť prehliadok prostredníctvom virtuálnej reality cez Google Cardboard a podobné zariadenia.

Samotná stránka umožňuje aj prezeranie videí vo vybraných sekciách, čím oživuje statické prezeranie stránok s dielami. Môžete sa tiež prihlásiť na odber videí z nového YouTube kanála Google Arts & Culture.

Mobilná aplikácia Google Arts & Culture je dostupná pre oba majoritné operačné systémy, či už pre Android alebo iOS, pod príslušnými odkazmi. Želáme vám príjemné a ničím nerušené kultúrne zážitky.

Zdroj