Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

GM prekvapuje, predstavilo ďalší elektromobil s dojazdom 660 km

GM prekvapuje, predstavilo ďalší elektromobil s dojazdom 660 km
Zdroj | Buick
Števo Porubský
GM prekvapuje, predstavilo ďalší elektromobil s dojazdom 660 km
Zdroj | Buick
Zdroj | Buick

General Motors pod značkou Buick predstavilo koncept elektromobilu Electra s novým typom batérií, vďaka čomu má dosahovať dojazd cez 660 km. Navyše ponúkne futuristický dizajn a veľký vnútorný priestor.

Zdroj | Buick

Buick Electra má byť konceptom elektromobilu, ktorý GM chystá do výroby na najbližšie obdobie. No už pred 2 rokmi sme videli podobný koncept, ktorý bol určite reálnejší a dodnes sme sa elektrického SUV nedočkali. Ten ale mal byť určený pre americký trh. Buick Electra (pôvodne obrovský luxusný sedan zo 60. rokov) má byť pre čínsky trh. Navyše nedávno GM ohlásilo, že uvedie na trh opätovne značku Hummer, aj v tomto prípade pôjde o elektromobil. Reálnejšie ale pôsobí tiež nedávno predstavený Cadillac LYRIQ.

Zdroj | Buick

SAIC-GM, joint venture GM a čínsky Saic plánujú Electru vyrábať pre globálny trh, najväčším odbytom by mal byť ale určite čínsky trh. Novinka zaujme dizajnom exteriéru s tenkými svetlometmi vpredu i vzadu. Reálneho použitia sa ale tie predné nedočkajú, LEDky vo vnútri ťažko dokážu nasvietiť cestu dostatočne. Jedine že by boli svetlomety laserové. Rovnako sa asi nedočkáme ani mamutích diskov kolies, ktoré majú minimálne 23 palcov (vzhľadom na veľkosť sedačky).

Zdroj | Buick

Zaujímavý a futuristický je i interiér. Predné sedadlá akoby plávalli v priestore, zadné sú zas utopené takmer v kufri. Výhodou tak bude určite obrovský vnútorný priestor s presklenou strechou. Čerešničkou sci-fi dizajnu sú výklopné dvere.

Zdroj | Buick

Pred vodičom má byť extrémne širokouhlý displej s vysokým rozlíšením a čosi, čo už volant ani nepripomína. Je teda celkom jasné, že GM plánuje novinku vybaviť autonómnym systémom. Chýbajú totiž aj pedále na podlahe pred vodičom.

Zdroj | Buick

Buick Electra má byť vybavený novým typom batérií GM Ultium, ktoré zabezpečia na jedno nabitie dojazd vyše 660 km. Výkon elektromotorov pod kapotou má byť veľmi slušných 435 kW čo je okolo 583 koní. Aj vďaka tomu má Electra zrýchliť na stovku za 4,3 sekundy.