Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Buick Enspire EV - legenda sa vracia s konceptom s dojazdom až 600 kilometrov

Buick Enspire EV - legenda sa vracia s konceptom s dojazdom až 600 kilometrov
Zdroj | Buick
Michal Spiegel
Buick Enspire EV - legenda sa vracia s konceptom s dojazdom až 600 kilometrov
Zdroj | Buick
Zdroj | Buick

Buick je legendárnou americkou automobilkou, ktorej história sa tiahne ešte do roku 1903. Najnovšie spoločnosť na autosalóne v Pekingu predstavila svoj koncept elektromobilu Buick Enspire EV.

Buick je jednou z typických amerických značiek automobilov. Automobilka sa v Číne pochválila nádherným konceptom elektromobilu.

Jedná sa o crossover, ktorý v sebe ukrýva 410 kW motor, ktorý ponúkne až 550 koní. Z 0 na 100 kilometrov za hodinu vraj tento koncept môže vyštartovať do štyroch sekúnd.

Zdroj | Buick
Pozrite si

General Motors umožní vodičom kúpiť si kávu cez palubný počítač

Buick Enspire EV najviac zaujme dojazdom, ktorý má byť až 600 kilometrov na jedno nabitie, čím prekonáva aj Teslu. Koncept sľubuje aj podporu pre rýchlo-nabíjanie. Buick by podľa informácií mal zvládnuť nabitie 80 % svojej kapacity v priebehu 40 minút. Vozidlo by tiež malo podporovať bezdrôtové nabíjanie, ktoré sa v súčasnosti rozvíja.

O pozitívnom dojme z tohto vozidla svedčí aj jeho príjemný dizajn s elegantnými hranami. Predný spojler dodáva vozidlu punc moderného dizajnu.

Zdroj | Buick
Pozrite si

GAC Enverge – koncept elektro SUV ako z bondovky

V interiéri nájdeme OLED dotykový displej, ktorý slúži ako infotainment systém. Palubová doska podporuje rozšírenú realitu ako napríklad head-up displej, ktorý bude na sklo premietať informácie o navigácii. Pre pocit luxusu nechýbajú drevené opierky sedadiel. Z technologických špecifikácií nebude chýbať podpora pre 5G internetovú sieť.

Keďže sa jedná o koncept, je otázne či sa vozidla Buick Enspire EV dočkáme, no veríme, že áno. Napriek tomu, že Buick v našich končinách nie je známou značkou, v USA a v Číne je veľmi populárnou. Automobilka predtým sľubovala, že prinesie 20 elektromobilov do roku 2023, takže model Enspire EV môže byť pekným začiatkom.

Ak by ste si chceli vozidlo pozrieť naživo, na autosalóne Auto China 2018 v Pekingu bude vystavené od 25. apríla do 4. mája.

Zdroj