Reklama

FUJIFILM pripravuje inovatívny otočný laserový projektor

Zdroj | FUJIFILM
Richard Pliešovský
Zdroj | FUJIFILM
Zdroj | FUJIFILM

FUJIFILM predstavil na Photokine 2018 viacero zaujímavých zariadení. Napríklad instrax Square SQ20, či strednoformátový fotoaparát GFX 100 so 100 megapixelovým snímačom. Japonská spoločnosť však ukázala aj svoj zaujímavý projekt, ktorému ešte nestihla dať ani meno.

Ide o projektor s dvojosovým otočným objektívom, ktorý poskytne používateľom väčšiu variabilitu, bez toho, aby museli hýbať celým prístrojom. Projektory totiž nie sú príliš mobilné zariadenia a tak aj jednoduchá zmena premietania z jednej steny na druhú (napríklad keď príde pánska návšteva a ide sa pozerať hokej) vyžaduje pomerne zložité presúvanie zariadenia a jeho nastavovanie.

FUJIFILM pripravuje riešenie, ktoré umožní vďaka otáčaniu objektívu meniť smer premietania bez toho, aby sa muselo s projektorom hýbať. Používatelia si tak môžu počas dňa užívať projekciu na stenu a podvečer ležmo z pohodlia gauča pozerať film na strope.

Laserový projektor má vysokovýkonný objektív FUJINON s ultra krátkou projekčnou vzdialenosťou, ktorá umožní premietnuť 100-palcový obraz (254 cm) už zo vzdialenosti 29,5 palca (75 cm). Po ukončení premietania sa môže objektív zasunúť dovnútra, čím sa ochráni sklo pred poškodením.

Pozrite si

Laserový projektor Epson EH-LS100 nepotrebuje veľkú projekčnú vzdialenosť

Takéto riešenie, ktoré umožňuje nasmerovať objektív hore, dole, dopredu, dozadu, doprava a doľava a premietať tak obraz v rôznych smeroch je unikátne a prvé na svete. Tento projektor tak bude vedieť premietať obraz nielen na stenu, alebo na plátno, no aj na strop či podlahu a veľmi jednoducho sa bude dať prepnúť medzi vertikálnym a horizontálnym režimom.

Zdroj | FUJIFILM

Projektor je navrhnutý v moderných zaoblených líniách a má kompaktné telo (zvlášť po zasunutí objektívu dovnútra zariadenia). Firma sebavedomo hovorí, že tento projektor bude spĺňať aktuálne potreby trhu.

Praktické využitie tohoto prístroja bude určite širšie, ako býva pri klasických projektoroch. Okrem výborného uplatnenia v domácnostiach a menších zasadačkách, ponúka zaujímavé možnosti pre múzeá, galérie a v neposlednom rade aj pre reklamné účely.

Ako sme spomínali v úvode, FUJIFILM zatiaľ nemá pre tento projektor ešte ani názov. Zariadenie by malo prísť na trh v priebehu budúceho roku. Budeme vás informovať.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.