Reklama

Fotky Google sa dostali o úroveň vyššie

Zdroj | Google
Marek Šimunek
Zdroj | Google
Zdroj | Google

Google síce včera predstavil množstvo nového hardvéru ako Nexus 6P, alebo Nexus 5X, ale nezabudol ani na svoje softvérové služby. Podstatnej dávky noviniek sa dočkali aj veľmi obľúbené Fotky Google. Novinky podstatne uľahčia vyhľadávanie, zdieľanie, ale aj prezeranie fotografií.

Zdroj | Google

Predstavte si napríklad situáciu, keď ste na jednej akcii s priateľmi a každý z účastníkov vytvorí niekoľko desiatok fotografií. Ak používate Fotky Google, môžete veľmi jednoducho označiť fotografie, následne vybrať kontakt, alebo niekoľko kontaktov, s ktorým ich chcete zdieľať. Všetci dostanú notifikáciu o vytvorení spoločného albumu, do ktorého môžu následne aj oni pridávať fotografie. Hravo takto vytvoríte spoločnú galériu, v ktorej budú všetky fotografie.

Pozrite si

13 tipov, ktoré z vás spravia majstra Google Photos

Vylepšenia sa samozrejme dočkalo aj vyhľadávanie. Služba umožní pomenovať si ľudí a Fotky Google ich automaticky rozozná. Pri vyhľadávaní tak môžete používať výrazy ako je napríklad Sandra pri mori v lete 2012, alebo Janko lyžovačka v Alpách v roku 2003. Rýchlo tak môžete nájsť fotografie, ktoré ste vytvorili aj pred niekoľkými rokmi. Navyše ak vyhľadávanie vyslovíte hlasom, je to ešte rýchlejšie.

Zdroj | Google

Poslednou novinkou, ktorá sa týka služby Fotky Google je spolupráca služby s Chromecastom. Postačí niekoľko kliknutí a na veľkej obrazovke vidíte fotografie priamo z vášho zariadenia. Nie je to však obyčajné zrkadlenie obrazu. Kým si vaši priatelia na televízore prezerajú fotografie, vy môžete svojou galériou listovať a vyberať tak ďalšie fotografie, s ktorými sa pochválite.

Nové funkcie by sa mali už tento týždeň objaviť v aktualizovanej aplikácii pre Android smartfóny. Apple iOS dostane aktualizáciu aplikácie neskôr.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.