Reklama

Fossil uvádza na trh smart hodinky Q Venture a Q Explorist

Zdroj | Fossil
Michal Spiegel
Zdroj | Fossil
Zdroj | Fossil

Firma Fossil na výstave Baselworld v marci predstavila tretiu sériu inteligentných hodiniek s Android Wear 2.0. Modely Q Venture a Q Explorist firma uvádza na trh už toto leto.

Zdroj | Fossil

Fossil hodinky zaujmú vynoveným displejom, ktorý už nesiaha od okraja po okraj, ale je elegantne umiestnený do rámu hodiniek.

Vo vnútri nájdete Snapdragon Wear 2100 procesor, 512 MB RAM a 4 GB úložisko, čiže klasické vnútornosti smart hodiniek. Z ďalších špecifikácií, hodinky Q Venture a Q Explorist disponujú certifikátom IP67, ktorý zabezpečuje vode-odolnosť.

Zdroj | Fossil
Zdroj | Fossil
Pozrite si

Android Wear 2.0 je na svete, prináša aj umelú inteligenciu

Nevýhodou je absencia snímaču srdcového tepu, ktorý sa dnes implementuje takmer do všetkých smart hodiniek. Čo sa týka NFC a podpory Android Pay, táto funkcia tiež bude pravdepodobne na hodinkách chýbať.

Na druhej strane hodinky disponujú zabudovaným sledovaním aktivity a keďže fungujú na systéme Android Wear 2.0, podporujú prepojenie so smartfónom a tým pádom aj možnosť upozornení, písania správ, mailov či pripomienok.

Zdroj | Fossil
Pozrite si

Fossil predstavil až 300 modelov luxusných smart hodiniek

Okrem toho podporujú Bluetooth a Wi-Fi. Otázna je kapacita batérie, no Fossil na svojich stránkach uvádza výdrž 24 hodín. Výhodou je bezdrôtové nabíjanie, keďže hodinky sa nabíjajú cez indukčnú magnetickú podložku.

Oba nové modely, Fossil Q Explorist a Fossil Q Venture budú dostupné s kovovými alebo koženými remienkami. Nechýba verzia s nerezovou oceľou. Cena za verziu s koženým remienkom je 255 dolárov a za verziu s kovovým alebo nerezovým 275 dolárov. Jednotlivé remienky si samozrejme viete vymeniť.

Na výber máte až deväť rôznych spracovaní, ktoré sa postupne dostanú do predaja. Dostupné by mali byť už koncom augusta. Zvyšné modely by mali byť dostupné koncom septembra.

Zdroj | Fossil
Pozrite si

Louis Vuitton Tambour Horizon – aj smart hodinky môžu byť luxusné

Čo na nové hodinky od Fossil poviete? Síce im chýba snímač srdcového tepu, no zaujmú nižšou cenou a prvotriednou kvalitou spracovania.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.