Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Fitbit predstavil trojicu nositeľných zariadení. Rozlúčiť sa musíme s Fitbit Pay

Fitbit predstavil trojicu nositeľných zariadení. Rozlúčiť sa musíme s Fitbit Pay
Michal Sobek
Fitbit predstavil trojicu nositeľných zariadení. Rozlúčiť sa musíme s Fitbit Pay

Spoločnosť Fitbit, vlastnená Googlom, dnes predstavila až trojicu nositeľných zariadení. Jeden náramok a dvojica smart hodiniek uvádzajú novú éru smart zariadení. Zdá sa, že služba Fitbit Pay má svoje dni spočítané a Google ju nahradí vlastným riešením.

Začnime smart náramkom Fitbit Inspire 3. Ten ponúka AMOLED displej a spoločnosť ho vybavila aj snímačom okysličenia krvi. Okrem toho sú samozrejmosťou aj notifikácie. Čo sa týka výdrže, tak Fitbit deklaruje 10 dní na jedno nabitie, ale taký Always-on režim displeja ju dokáže skrátiť až na tretinu.

Obsah pokračuje pod reklamou

Smart hodinky Sense 2 a Versa 4 sú na tom s výdržou o niečo horšie, pretože obe ponúkajú zhodne 6-dňovú výdrž. To je na pomery hodiniek stále veľmi slušná hodnota, ale v tomto prípade výrobca pridáva aj funkciu rýchleho nabíjania, o ktorej tvrdí, že na celodennú výdrž vám postačí 12 minút v nabíjačke.

Model Sense 2 je teda vrcholným modelom značky. Aktuálne je o 10 % tenší a o 15 % ľahší v porovnaní s predchádzajúcou generáciou. Dokáže zmerať EKG aj stres, tep srdca a okysličenie krvi. Rovnakými senzormi už disponovala aj predchádzajúca generácia, ale v tomto prípade aktuálna generácia dokáže tieto veci merať kontinuálne.

Fitbit nazýva nový hardvér Body Response, ktorý bude monitorovať úroveň vášho stresu počas celého dňa. Ak zaznamená stres, dostanete odporúčania na riadené dýchanie alebo meditačné cvičenia. Spoločnosť dokázala, že jej algoritmus dokáže odhaliť 98 % prípadov AFib (detekcia rizika fibrilácie predsiení srdca) vo vzorke viac ako 450 000 ľudí. Nechýba ani GPS modul na sledovanie trasy športových aktivít.

Versa 4 nepridáva žiadny nový hardvér, čo znamená, že tu nie je snímač Body Response. Namiesto toho sú o niečo tenšie, ľahšie a zároveň sa vrátilo fyzické tlačidlo na bok zariadenia, teda už žiadne polovodičové tlačidlá.

Prostredie Sense 2 aj Versa 4 bolo vylepšené tak, aby ponúkalo prispôsobiteľné dlaždice podobné Wear OS v porovnaní so starými statickými voľbami. Zaujímavosťou je, že Fitbit prisľúbil, že v najbližších mesiacoch tieto zariadenia dostanú aplikácie priamo do Google, a to Peňaženka Google a Mapy Google. Zvlásť Peňaženka Google je zaujímavou aktualizáciou, ktorá znamená, že zrejme nahradí aktuálnu službu Fitbit Pay, čo dáva zmysel, keďže vlastníkom Fitbitu je aktuálne Google. Nepadla žiadna zmienka o podpore Asistenta Google, napriek tomu, že ho podporujú predchádzajúce generácie.

Novinky sa zamerali aj na nové športové aktivity ako vysoko intenzívny intervalový tréning, vzpieranie, CrossFit, lyžovanie, snowboarding a tanec. Fitbit hovorí, že nemá v pláne zaviesť tieto nové režimy aktivity do zariadení predchádzajúcej generácie.

Niektoré aktivity však Fitbit schováva za predplatným. To zahŕňa skóre dennej pripravenosti na posúdenie vašej fyzickej regenerácie, spánkové profily a rôzne iné zdravotné metriky. Tam patria rôzne grafy, trendy a priemery pre celý rad biologických údajov vrátane údajov o srdci. Fitbit ponúka šesť mesiacov zdarma Fitbit Premium pre nových používateľov, ktorí si zakúpia Sense 2, Versa 4 alebo Inspire 3.

Všetky tri zariadenia sú už k dispozícii na predobjednávku. Fitbit Sense 2 sa predáva za 300 dolárov, čo je o 50 dolárov viac ako jeho predchodca, Versa 4 je za 230 dolárov (30-dolárové zdraženie) a Inspire 3 sa predáva za 100 dolárov. Tu je nárast ceny o 20 dolárov.