Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Peňaženka Google prichádza. Budú elektronické občianske a vodičské realitou?

Peňaženka Google prichádza. Budú elektronické občianske a vodičské realitou?
Zdroj | Google
Michal Sobek
Peňaženka Google prichádza. Budú elektronické občianske a vodičské realitou?
Zdroj | Google
Zdroj | Google

Už počas konferencie Google I/O v máji tohto roka spoločnosť Google oznámila aplikáciu Peňaženka Google, ktorá nahradí doterajšiu aplikáciu Google Pay. Plány sa menia na skutky a aktualizácia bude čoskoro v obehu.

Pozrite si

Android 13 je za dverami. Pozrite sa, či ho dostane aj váš smartfón

Konferencia Google I/O 2022 bola bohatá na hardvérové aj softvérové novinky. Dočkali sme sa tu smartfónu Pixel 6a, nových slúchadiel a poodhalenia dlho pripravovaných smart hodiniek Pixel Watch. Nechýbal ani najnovší Android 13.

Google tu však ukázal aj aplikáciu Peňaženka Google (angl. Google Wallet). Spoločnosť chce nahradiť vašu fyzickú peňaženku. Začína to kreditnými a debetnými kartami, ako aj dopravnými kartami, palubnými lístkami, vernostnými kartami a záznamami o očkovaní.

Tu to však nekončí a Google má v pláne pridať aj virtuálne kľúče od auta a študentské preukazy. V budúcnosti môže Peňaženka Google uchovávať mobilné vodičské preukazy a občianske preukazy, tiež aj hotelové karty od izieb.

Pozrite si

Nové televízory od Xiaomi sú tu. Ohurujú funkciami aj cenou

Po spustení aplikácie Peňaženka Google zostane Google Pay zodpovedný za skutočnú transakciu. Táto značka sa zobrazí všade, kde to bude potrebné, napríklad na internete Kúpiť cez Google Pay. Je to v podstate ako aplikácia Peňaženka v iOS a k tomu služba Apple Pay. Google však uviedol, že používatelia v USA a Singapure budú používať Google Pay aj Peňaženku. Používatelia v Indii napríklad aplikáciu Peňaženka Google nedostanú vôbec.

Zdroj | Google

Peňaženka Google prichádza ako aktualizácia aplikácie Google Pay. Verzia 2.150.460235810 ešte nie je rozšírená prostredníctvom Obchodu Play, ale môžete si ju stiahnuť cez APK Mirror, ale my by sme radili počkať práve na aktualizáciu v oficiálnom obchode. Google povedal, že by to malo prísť v priebehu nasledujúcich dní.

Peňaženka bude dostupná vo viac ako 39 krajinách, medzi ktorými nechýba ani Slovensko. My si tu však na integráciu občianskych a iných preukazov určite zopár rokov počkáme.