Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Fitbit Charge 4 - prekonajú samé seba?

Fitbit Charge 4 - prekonajú samé seba?
Zdroj | Fitbit
Richard Pliešovský
Fitbit Charge 4 - prekonajú samé seba?
Zdroj | Fitbit
Zdroj | Fitbit

Fitbit včera predstavil najnovšiu generáciu fitness náramku Charge 4. Ponúka nové funkcie a vylepšenia už osvedčených. Zdá sa teda, že nič nebráni pokračovaniu úspechu tejto obľúbenej série inteligentných náramkov.

Pozrite si

Fitbit Charge 4: Referenčný fitness náramok?

Zdroj | Fitbit

Novinka prináša českú lokalizáciu, (konečne) zabudované GPS, aplikáciu na ovládanie Spotify a 7-dňovú výdrž na jedno nabitie. Vylepšenia sa dočkalo monitorovanie srdcového tepu vďaka funkcii Active Zone Minutes. Tá prináša nové personalizované údaje o fyzickej a srdcovej aktivite na báze pokojovej tepovej frekvencie a veku používateľa.

Pozrite si

Fitbit Charge 3 – inteligentný náramok prichádza už v tretej generácii

Napriek tomu, že Fitbit Charge 4 ponúka pokročilé senzory a funkcie, nemuseli sa zväčšovať jeho rozmery, ani znižovať výdrž na jedno nabitie. Vodeodolnosť je garantovaná do 50 metrov, no napriek športovým funkciám ide stále o elegantný náramok určený na celodenné nosenie (vrátane spánku).

Zdroj | Fitbit

Vďaka integrovanému pozičnému systému GPS nemusia majitelia týchto náramkov po prvý raz brať so sebou na športovanie smartfóny. Charge 4 automaticky pri behu spustí GPS a počas oddychu pozastaví sledovanie aktivity.

Zdroj | Fitbit

Aplikácia ponúka okrem viac ako 20 cvičebných režimov aj 7 nových, ktoré využívajú GPS (napr. lyžovanie, snowboarding či kanoistika). Po skončení aktivity s použitím GPS sa náramok synchronizuje so smartfónom. V aplikácii Fitbit nájdu športovci záznam intenzity cvičení, kde bude možné vidieť ich priebeh na základe rôznych srdcových frekvencií priamo na trase.

Zdroj | Fitbit

Funkcia Active Zone Minutes slúži na lepšie pochopenie aktivít a celkového zdravia majiteľa náramku. Jedna vec sú čísla, ktoré senzory namerajú a druhá skutočný stav používateľa. Active Zone Minutes je založená na odporúčaniach popredných zdravotníckych organizácií, napríklad Svetovej zdravotníckej organizácie, American Heart Association či U.S. Health Department. Tie doporučujú minimálne 150 minút miernej energetické činnosti týždenne, čo má úzky súvis s celkovým zdravím, prevenciou pred chorobami, zlepšení kognitívnych funkcií a lepším spánkom.

Pozrite si

SÚBOJ | Fitbit Inspire HR vs Samsung Galaxy Fit e – ktorý si vybrať?

Fitbit Charge 4 má vylepšené funkcie monitorovania a porozumenia priebehu spánku. Ponúka funkciu inteligentného prebudenia vďaka strojovému učeniu. Náramok zobudí používateľa vtedy, keď je na to najlepší okamih a je najviac oddýchnutý. Funkcia Sleep Score poskytne hlbšiu analýzu spánku a jeho kvalitu. Všetky funkcie sa jednoducho ovládajú priamo na displeji.

Zdroj | Fitbit

Náramok ponúka toho skutočne veľa, podrobné informácie si môžete pozrieť na stránke výrobcu.

Ďalšie novinky sa objavia v nástrojoch a výzvách, môžu priviesť používateľov k lepšej životospráve a väčšej aktivite.

V novinke sa nachádza 3-osový akcelometer, optický senzor srdcového rytmu, GPS, vibračný motorček, NFC a výškomer. Synchronizáciu zabezpečuje Bluetooth LE, dotykový OLED displej, ktorý je len v odtieňoch šedej.

Zdroj | Fitbit

Rozmery náramku sú 35,8 x 22,7 x 12,5 mm, rozumie si s OS Android 7.0 a novším, iPhone 5S a novšími, iPad od 5. generácie a macOS X 12.2 a novšími. Maximálna výdrž na jedno nabitie sa síce uvádza 7 dní, ale ide zrejme len o teoretické číslo. V prípade zapnutého GPS je to totiž len 5 hodín.

Zdroj | Fitbit

Používateľov viac ako nepresný údaj výdrže batérie poteší podpora bezkontaktných platieb. Na Slovensku sú to banky: 365.bank, mBank, Poštová banka a Slovenská sporiteľňa.

Zdroj | Fitbit

Pre tých, ktorí hľadajú nadštandardnú podporu je určený nový obsah v službe Fitbit Premium. Tá je teraz k dispozícii na 90 dní zdarma, potom je spoplatnená sumou 9,99 $ mesačne, resp. 79,99 $ ročne.

Zdroj | Fitbit

Cena Fitbit Charge 4 ostala na rovnakej úrovni, aká bola v predchádzajúcej generácii, čo znamená 149,95 €. Predávať sa začne od 15. apríla vo farebných prevedeniach Black a Rosewood. Fitbit Charge 4 Special Edition bude dostupný vo farbe Granite Reflective a Black (s textilným aj klasickým remienkom) za 169,95 €.

Zdroj | Fitbit
Zdroj