Reklama

SÚBOJ | Fitbit Inspire HR vs Samsung Galaxy Fit e – ktorý si vybrať?

Richard Pliešovský

V dnešnom dueli sa pozrieme na parametre náramkov, kvalitu ich prevedenia, výdrž na jedno nabitie či ponuku ciferníkov. Obe zariadenia sú ideálne pre športových nadšencov, ale aj tých, ktorí chcú mať prehľad o svojom zdraví, pohybe a motivovať sa k ďalšej aktivite.

Základné info

Fitbit Inspire HR

Inspire HR má OLED displej, 3-osový akcelometer a optický monitor srdcovej aktivity. Bluetooth je tu vo verzii 4.0. GPS, NFC a Wi-Fi chýba. (Viac parametrov o displeji a procesore výrobca neudáva.)

Rozmery náramku sú 16 x 37 x 12 mm (šírka, dĺžka, hĺbka), hmotnosť má 19 g.

Samsung Galaxy Fit e

Náramok má 0,74-palcový PMOLED displej s rozlíšením 64 x 128 pixlov s 193 ppi. Beží v ňom procesor MCU Cortex MO 96 MHz, 128 KB RAM so 4 MB vnútornou pamäťou. Galaxy Fit e má optický monitor srdcovej aktivity a Bluetooth 5.0 LE. Chýba GPS, NFC a Wi-Fi.

Rozmery náramku sú 15,9 x 40,2 x 10,9 mm (šírka, dĺžka, hĺbka) a hmotnosť 15 gramov.

0 : 1

Kvalita spracovania

Fitbit Inspire HR

Fitbit má hranatý čiernobiely displej s plastovým sklíčkom, čitateľnosť na slnku je postačujúca. Vodeodolnosť náramku je do 50 metrov (5 ATM).

Silikónový remienok sa zapína klasicky, na pracku. Oproti Samsungu je na prvý pohľad kvalitnejší a zrejme aj trvácnejší. Proprietárna nabíjačka má 18 cm kábel.

Samsung Galaxy Fit e

Hrany čiernobieleho displeja sú zaoblené, sklíčko je z akrylátu. Na slnku má veľmi slušnú viditeľnosť. Vodeodolnosť je aj v tomto prípade až do 50 metrov (5 ATM).

Samsung Galaxy Fit e sa nezapína na pracku, ale zacvakne a zvyšný koniec zasunie pod náramok. Nabíjačka je proprietárna, má krátky (cca 18 cm), tenký a lacno pôsobiaci kábel.

Nabíjačky sú ukončené USB-A konektorom, adaptér do elektrickej siete výrobcovia nedodávajú.

1 : 1

Pozrite si

Fitbit Inspire HR – univerzálny fitness náramok

Inštalácia

Fitbit Inspire HR

Inspire HR si rozumie s oboma platformami – Android a iOS. Celková doba inštalácie trvala 27 minút (iPhone X a Samsung S10.)

Samsung Galaxy Fit e

Aj Galaxy Fit e nainštalujete do smartfónov s oboma operačnými systémami. Inštalácia do Androidu nám trvala 20 minút, resp. do iOS 19 minút.

1 : 2

Výdrž na jedno nabitie

Fitbit Inspire HR udáva 5-dňovú výdrž. Nám sa počas testovania podarilo dosiahnuť 108 až 125-hodinovú výdrž.

Samsung Galaxy Fit e má podľa výrobcu vydržať na jedno nabitie 6 až 7 dní prevádzky. Počas testovania sa nám podarilo dosiahnuť 147-hodinovú výdrž.

Treba mať na zreteli, že výdrž batérie môže kolísať v závislosti od využitia fitness náramku.

1 : 3

Ovládanie a funkcie

Fitbit Inspire HR

V tomto modeli sa okrem dotykového ovládania nachádza aj fyzické tlačidlo, ktoré slúži na zapínanie zariadenia a návrat na domovskú obrazovku.

Inspire HR vie odmerať srdcový tep, kroky, rýchlosť, počítať kalórie, merať vzdialenosť a tempo, robiť záznam trasy a monitorovať spánok.

Sledovač základných fitness funkcií sa spúšťa automaticky, takže si ho nemusíte vždy pred aktivitou zapínať a po jej ukončení vypínať. Náramok sám rozpozná viac ako 15 aktivít a športov.

Aplikácie Fitbit sú všeobecne považované za jedny z najlepších. Sú podrobné, a prehľadné.

Samsung Galaxy Fit e

Galaxy Fit e sa ovláda len pomocou dotykovej obrazovky, okrem pohybu zápästia sa dá aktivovať (po zmene v nastaveniach) aj dvojitým ťuknutím. Toto gesto by sme privítali aj v iných fitness náramkoch a inteligentných hodinách.

Náramok meria srdcový tep, kroky, vie počítať kalórie, monitorovať stres a spánok.

Inteligentný náramok automaticky rozozná aktivitu, či už ide o beh, chôdzu alebo cvičenie a senzor začne merať tepovú frekvenciu. Získané dáta odosiela do aplikácie Samsung Health, kde sa dá vybrať z viac ako 90 rôznych aktivít. Táto aplikácia je, podobne ako Fitbit, rovnako kvalitne spracovaná.

2 : 3

Ciferníky

Fitbit Inspire HR

Aj keď inteligentné náramky nemajú k dispozícii taký výber ciferníkov, aký nájdeme pri smartwatch, ani tu nemusí mať používateľ jediný dizajn. Inspire ich má v ponuke desať.

Samsung Galaxy Fit e

Samsung sa príliš nepredviedol, majiteľ náramku Galaxy Fit e si môže vybrať len zo šiestich rôznych ciferníkov.

3 : 3

Cena

Fitbit Inspire HR

Náramok sa predáva za 99,90 eur.

Samsung Galaxy Fit e

Novinka od Samsungu sa predáva za 39,90 eur.

4 : 3

Celkový dojem

Fitness náramky si rozumejú s oboma platformami Androidom a iOS. Vzhľadovo sú krajšie „fitbitky, Samsung môže niekomu pripomínať čínsky retro dizajn, ale je to len subjektívny pocit. Na Samsungu nám chýbalo fyzické tlačidlo. V nastaveniach sa však dá zvoliť okrem gesta Zdvihnutie zápästia aj dvojité ťuknutie, čo je šikovná a veľmi návyková funkcia.

Aj keď išlo o vyrovnaný súboj, víťaz je len jeden a tým je Fitbit Inspire HR. V tomto prípade sa teda potvrdilo, že drahšie je lepšie. No ani kúpou Galaxy Fit e nič nepokazíte a môže byť dobrou voľbou pre tých, ktorí majú smartfón od rovnakého výrobcu a využívajú aplikáciu Samsung Health. Ďalším dobrým dôvodom môže byť cena, za jeden Inspire HR sa dá kúpiť viacero náramkov Galaxy Fite e.

Ocenenie Víťaz súboja dostáva Fitbit Inspire HR.

Fitbit Inspire HR a Samsung Galaxy Fit e si môžete zakúpiť aj v predajnej sieti NAY, alebo si ho nechajte pohodlne doručiť priamo až domov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.