Reklama

Fitbit Charge 3 – inteligentný náramok prichádza už v tretej generácii

Zdroj | Fitbit
Stanislav Vinc
Zdroj | Fitbit
Zdroj | Fitbit

Inteligentný náramok Fitbit Charge prichádza už v tretej generácii, ktorá prináša niekoľko noviniek a významných vylepšení. Cenou však nemá ďaleko od hodiniek Fitbit Versa.

Fitbit Charge 3 je inteligentný náramok, ktorý prináša takmer všetky výhody inteligentných hodiniek do kompaktnejšieho tela. Podľa prieskumu spoločnosti Fitbit preferuje 42 % respondentov inteligentný náramok, zatiaľ čo inteligentné hodinky preferuje 36 % respondentov. Ak teda patríte do prvej skupiny, Fitbit Charge 3 vás ponukou funkcií určite poteší.

Zdroj | Fitbit

Nový náramok je odolný voči vode a po hardvérovej i softvérovej stránke je prispôsobený na plávanie v bazéne, ale aj v mori. Celkovo je na výber z viac ako 15 režimov pre cvičenie a v ponuke okrem plávania nechýba cyklistika, beh, vzpieranie a joga. Náramok však nesleduje aktivitu používateľa len v týchto režimoch, ale počas celého dňa.

Zdroj | Fitbit

Náramok sleduje spálené kalórie, prejdenú vzdialenosť, počet krokov a monitorovaný je dokonca aj spánok. Fitbit taktiež vylepšil technológiu 24/7 PurePulse, ktorá zabezpečuje presnejšie meranie srdcového tepu. Pribudol tiež Sp02 senzor, ktorý umožňuje odhad hladiny kyslíka v krvi a pomáha sledovať nové zdravotné indikátory, ako je napríklad spánková apnoe.

Zdroj | Fitbit

Oproti minulej generácii je náramok o 20 % ľahší a má o 40 % väčší displej s vylepšenými farbami a takmer 2-násobne vyšší jas. Priemerne vydrží náramok až 7 dní, čo je o 2 dni viac, ako pri predchádzajúcej generácii.

Zdroj | Fitbit

Vo výbave náramku síce chýba GPS, no presnú polohu počas behu dokáže náramok čerpať z pripojeného smartfónu. Neskôr bude do náramku doplnená aj funkcia Run Detect, ktorá dokáže automaticky spustiť a zastaviť monitorovanie behu.

Pri športových výkonoch nebude chýbať ani sociálna motivácia a to vďaka prepojeniu s ďalšími používateľmi. Vo Fitbit komunite je údajne 25 miliónov aktívnych používateľov, s ktorými sa môžete porovnávať skrz skupiny a rôzne športové výzvy.

Oproti predchádzajúcim zariadeniam bolo vylepšené aj monitorovanie ženského zdravia. To poskytuje lepší prehľad menštruačného cyklu a vďaka aplikácii Fitbit je tak možné zaznamenať periódu a ovuláciu, zaznamenať príznaky a porovnávať cykly.

Pozrite si

Fitbit Ace – náramok pre deti ako športová motivácia

Náramok dokáže prijímať notifikácie z pripojeného smartfónu a v prípade pripojenia k Androidu je možné na tieto notifikácie aj odpovedať, aspoň čo sa týka odmietania hovorov s možnosťou rýchlych prednastavených odpovedí.

Fitbit Charge 3 bude na našom trhu dostupný od októbra 2018 za 149,95 €. Special Edition, ktorá umožňuje bezkontaktné platby v 16 krajinách, bude stáť 169,95 €.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.