Reklama

Ferrari ukázalo, kde bude vyrábať unikátne a poriadne drahé elektromobily

Zdroj | Ferrari
Michal Sobek
Zdroj | Ferrari
Zdroj | Ferrari

Každá automobilka sa pomaly pripravuje na to, že o pár rokov bude môcť vyrábať už len autá s elektrickým pohonom. Medzi nich patrí aj Ferrari, ktoré ukázalo novú továreň.

Nový závod na elektromobily sa nachádza v severnom Taliansku, konkrétne v meste Maranello a nesie názov e-building Ferrari. Automobilka do neho investovala sumu približne 200 miliónov eur.

Obsah pokračuje pod reklamou

Tento závod sa rozprestiera na rozlohe 42 500 metrov štvorcových, pričom má kapacitu na približne 20 000 áut ročne. Len pre porovnanie, v minulom roku automobilka dodala približne 14 000 automobilov.

Avšak nemá slúžiť na navýšenie výroby, ale na zvýšenie flexibility výroby a skrátenie času potrebného na vývoj a uvedenie nových modelov. V tejto továrni Ferrari postaví svoj prvý elektromobil, ktorý by mal doraziť najskôr koncom tohto roka. Jeho cena by mala byť minimálne 500 000 eur a s výrobou sa počíta začiatkom roka 2026.

Generálny riaditeľ Benedetto Vigna

Táto budova nám umožní skrátiť čas potrebný na uvedenie na trh alebo vývoj produktu.

Taktiež generálny riaditeľ povedal, že netlačia na objem, ale na hodnotu, pričom prím by do budúcnosti mali hrať možnosti personalizácie. To sú úpravy, ktoré zákazník požaduje, aby sa model viac prispôsobil jeho vkusu, zvnútra aj zvonku.

Pozrite si

Nové BMW M5 má stále V8, ale spotrebu len 1,7 l/100 km! Ako?

Ferrari bude v novom závode vyrábať aj kľúčové komponenty pre elektromobily, vrátane náprav, motorov a montáže batérií. Využiť ho však má aj na výrobu hybridných a klasických modelov so spaľovacím motorom.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.