Reklama

ESET predstavil novú generáciu zabezpečenia, s HOME Security získate už aj VPN

Zdroj | Jozef Frank/Unsplash
TECHBOX
Zdroj | Jozef Frank/Unsplash
Zdroj | Jozef Frank/Unsplash

Doba sa mení, v domácnosti už dávno nemáme iba jeden spoločný počítač a kybernetické nástrahy sa už rovnako dlho neskrývajú iba za podozrivé súbory stiahnuté z internetu.

Aby sme zostali v bezpečí na každom zariadení, s ktorým sa pohybujeme v online svete, nad digitálnou ochranou potrebujeme už dnes premýšľať naozaj komplexne.

Ako to však dosiahnuť bez toho, aby nám zabezpečenie všetkých zariadení pred všetkými modernými nástrahami neprerástlo cez hlavu? S ideálnym riešením prichádza ESET, ktorý pre zjednodušenie ochrany všetkých našich zariadení tento rok zjednodušuje aj portfólio svojich bezpečnostných riešení pre domácnosti a malé firmy.

Obsah pokračuje pod reklamou

Jeden ekosystém, tri úrovne, všetky systémy

S rozširujúcim sa spektrom rôznych typov zariadení a spôsobov, akými tieto zariadenia používame, sa v priebehu posledných rokov postupne rozširovala aj ponuka riešení od ESETu. To sa od po novom úplne mení. Komplexná ochrana zariadení zostáva v hre, no samotná ponuka sa výrazne zjednodušuje. V rámci vašej domácnosti či podnikania tak, po novom v rámci jedného riešenia, môžete siahnuť po jednom z troch úrovní predplatného.

Základným stavebným kameňom ponuky je predplatné ESET HOME Security Essential, ktoré v prvom rade ponúka moderné zabezpečenie koncových zariadení, či už ide o počítače s operačnými systémami Windows a macOS, ale aj smartfóny a tablety s operačným systémom Android. Spoľahnúť sa tiež budete môcť aj na Ochranu pri online platbách a prehliadaní, ktorá dohliadne na ochranu vašich citlivých údajov či Ochranu súkromia v prehliadači, v rámci ktorej ESET vyvinul nové rozšírenia pre najpopulárnejšie prehliadače Chrome, Edge aj Firefox.

Komplexná ochrana dnes už nie je iba o jednom zariadení, preto ESET HOME Security Essential poskytuje napríklad aj nástroj Strážca siete, prostredníctvom ktorého budete môcť skontrolovať aj zabezpečenie vášho routera vrátane zobrazenia všetkých pripojených zariadení k vašej sieti.

Zdroj | Sincerely Media/Unsplash

Stredná úroveň ESET HOME Security Premium vám nad rámec základného predplatného ponúkne pokročilé šifrovanie vašich cenných dát. Funkcia Secure Data zabezpečí, že aj v prípade straty alebo krádeže vášho počítača, externého disku či USB kľúča, sa k dátam uchovaným na nich nepoverená osoba skrátka nedostane. Pri každodennom využívaní mnohých digitálnych služieb ale určite oceníte aj zabudovaného správcu hesiel. Password Manager si bude všetky vaše heslá a ďalšie osobné údaje pamätať za vás a automaticky ich za vás dopĺňať do formulárov na webových stránkach.

Najvyššia úroveň predplatného ESET Home Security Ultimate ponúka nad rámec už spomenutého aj úplne novú službu Virtual Private Network, alias VPN. Funkcia známa najmä tým, ktorí sa už niekedy snažili pristúpiť k zahraničným streamovacím službám z nášho územia, má svoje opodstatnenie aj z hľadiska bezpečnosti a to tým, že vám pri pripájaní sa k internetu vytvorí súkromné sieťové pripojenie.

Zdroj | ESET

Vaša online aktivita je tak pod záštitou tejto technológie šifrovaná, k čomu sa v rámci funkcie ESET VPN na počítačoch pridáva aj ochrana pred DNS únikmi, podvrhnutie MAC adresy, proxy brána pre iné zariadenia, firewall a rozdelené tunelovanie. Najvyššie predplatné taktiež rozširuje možnosti Ochrany súkromia v prehliadači, ktoré sa postará o automatické mazanie metadát pri nahrávaní obrázkov na internet a umožní vám priamo v prehliadači kontrolovať a meniť oprávnenia udelené navštevovaným webovým stránkam.

Všetky zariadenia pod palcom

Ako sme už spomínali, súčasné riešenia od ESETu už nie sú iba o kúpe jednej licencie na jedno zariadenie, už vôbec nie konkrétne iba pre počítače. Nová ponuka počíta s tým, že potrebovať budete zabezpečiť všetky počítače vo vašej domácnosti alebo menšej firme, či už ide o Windows alebo macOS, ako aj tablety či smartfóny. Dohľad nad každým z týchto zariadení zvlášť by však bola práca na plný úväzok.

Riešenie na to ponúka platforma ESET HOME, prostredníctvom ktorej môžete mať ľahko dohľad nad celým ekosystémom vašich zariadení. Prostredníctvom webového rozhrania alebo mobilných aplikácií pre Android a iOS môžete vďaka tejto platforme jednoducho skontrolovať stav predplatného, pridávať do skupiny nové zariadenia či vykonávať vzdialené aktualizácie bezpečnostných riešení, aj keď cieľové zariadenie práve nemáte po ruke.

Zdroj | unsplash/Jonas Leupe

Pri zariadeniach pripojených k vášmu účtu hneď uvidíte, či sú v stave Chránené, alebo Vyžaduje sa pozornosť či Bezpečnostné upozornenie, kde vás ESET HOME upozorní na potrebu vykonania nejakej úpravy či aktualizácie ich zabezpečenia. Pokiaľ do skupiny vašich zariadení budete pridávať nejaký Android, určite oceníte zjednodušený proces aktivácie aplikácie ESET Mobile Security. Namiesto kopírovania licenčného kľúču do mobilnej aplikácie si po novom postačí na cieľovom zariadení po jeho pridaní do rodiny túto aplikáciu skrátka iba otvoriť a aktivácia už následne prebehne automaticky.

Prostredníctvom platformy ESET HOME môžete mať v rámci všetkých troch predplatných pod palcom správu zabezpečenia až 10 zariadení. Nezáleží pritom na tom, či viacero zariadení využívate vy sami, alebo sa rozhodnete podeliť o zmieňované funkcie, ako je Ochrana súkromia v prehliadači, Password Manager alebo VPN pripojenie, s ostatnými členmi vašej rodiny alebo kolegami a zamestnancami.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | ESET

A teraz to najdôležitejšie, koľko za takúto ESET ochranu vašich zariadení zaplatíte? ESET Home Security Essential začína už na sume 39,90 € za 1 zariadenie na 1 rok. Skvelou správou však je, že ochrana každého ďalšieho zariadenia stojí iba 5 € naviac! Ak chcete chrániť napríklad 3 zariadenia, zaplatíte za ich ročnú ochranu s ESET Home Security Essential 49,90 €. Skvelé, že? ESET Home Security Premium vás výjde na 49,90 €/1 rok a pri ESET Home Security Ultimate zaplatíte 119,90 €/1rok za 5 zariadení.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.