Reklama

Elon Musk vyzýva Putina na priamy súboj, v stávke má byť Ukrajina

Zdroj | Wikimedia
Stanislav Vinc
Zdroj | Wikimedia
Zdroj | Wikimedia

Po tom, čo sa spoločnosti Elona Muska pustili do intenzívnej pomoci občanom Ukrajiny na jej území i mimo nej, sa do rusko-ukrajinského konfliktu vkladá už aj on osobne. Prostredníctvom sociálnej siete Twitter vyzval Putina na duel.

Týmto vyzývam Владимир Путин (Vladimira Putina) do súboja. V stávke je Україна (Ukrajina).“, napísal kontroverzný miliardár na sociálnu sieť Twitter v pondelok na obed, pričom v príspevku nezabudol označiť ani oficiálny Twitter účet ruského prezidenta. V odpovediach fanúšikom potvrdil, že to myslí „smrteľne vážne“ a vzhľadom na vekový, výškový a hmotnostný rozdiel medzi ním a jeho súperom si je istý, že by to bol veľmi rýchly súboj v jeho prospech.

V utorok v skorých ranných hodinách Elon Musk svoju výzvu rozšíril o ďalší príspevok s textom „Vidím, že si tvrdý vyjednávač! Ok, môžete mať o 10 % vyššiu odmenu za každé videnie (vysielanie súboja, pozn. red.)“. Ak by mal Musk za cieľ dostať sa každý deň do pozornosti médií z celého sveta, nerobil by nič inak.

Spoločnosť Tesla v priebehu minulého týždňa vypla spoplatnenie nabíjania elektromobilov na staniciach Supercharger na celom území Poľska a Slovenska, kým spoločnosť SpaceX predčasne spustila prevádzku satelitného internetu na území Ukrajiny, kde medzitým dodala desiatky prístupových terminálov (parabol a smerovačov).

Pozrite si

Elon Musk varuje Ukrajincov, Starlink sa môže stať terčom pri bombardovaní

Pomedzi satirické príspevky z času na čas Elon Musk zverejní na svojom profile aj zaujímavé postoje k aktuálnemu dianiu vo svete. Minulý týždeň celý svet prekvapil svojim výrokom, že aj napriek jeho negatívnemu postoju k fosílnym palivám musia Spojené štáty zintenzívniť ťažbu ropy a plynu, aby vykompenzovali výpadky v dodávkach z Ruska.

V priebehu pondelka Musk taktiež prezradil, že jeho spoločnosti Tesla a SpaceX v poslednom čase zaznamenávajú výrazný inflačný tlak v oblasti surovín a logistiky, k čomu s odkazom na článok Financial Times dodáva, že nie sú jediní.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.