Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Starlink už aj na Ukrajine, Elon Musk nariadil jeho predčasné spustenie

Starlink už aj na Ukrajine, Elon Musk nariadil jeho predčasné spustenie
Michal Sobek
Starlink už aj na Ukrajine, Elon Musk nariadil jeho predčasné spustenie

Na pomoc Ukrajine sa ponúkol aj majiteľ spoločností Tesla a SpaceX, miliardár Elon Musk. Povedal, že satelitná služba Starlink od SpaceX bola aktivovaná na Ukrajine.

Pozrite si

Štát spustil nový web pre Ukrajincov prichádzajúcich na Slovensko

Invázia Ruska na Ukrajine pokračuje a týmto aktom bol ovplyvnený aj internet. Tu na scénu prichádza Elon Musk a jeho populárna služba Starlink. Stalo sa tak na podnet Ukrajiny.

Odpoveď od Muska prišla pár hodín po tom, čo ukrajinský minister pre digitálnu transformáciu Mychailo Fedorov naliehal na miliardára, aby Ukrajine poskytol služby Starlink, v dôsledku napadnutia krajiny Ruskom.

Konkrétne v ňom bolo uvedené, že zatiaľ čo sa Musk pokúša kolonizovať Mars, tak Rusko sa snaží okupovať Ukrajinu a ruské rakety útočia na ukrajinských civilistov. Žiadal ho preto, aby Ukrajine poskytol satelity Starlink a oslovil príčetných Rusov, aby prestali.

Internetová konektivita na celej Ukrajine bola ovplyvnená inváziou Ruska, hoci rozsah škôd nebol jasný. Konektivita k hlavnému poskytovateľovi internetu v krajine sa dokonca nakrátko prepadla o 20 %. Aktuálne je na hodnote zhruba 87 %.

Zdroj | GETTY IMAGES
Pozrite si

Hackerská skupina Anonymous prenikla do databázy ruského ministerstva obrany

Starlink aktuálne prevádzkuje sieť viac ako 1 500 satelitov, ktorých cieľom je poskytovať prístup k internetu po celej planéte. Určite to Ukrajine pomôže a vidno, že sa do tohto konfliktu neboja zapojiť ani svetoví technologickí megalomani, akým je aj Elon Musk.

Pozrite si

Rozbalili sme Starlink od SpaceX! Čo by ste mali o ňom vedieť?

Zdroj