Reklama

Štát spustil nový web pre Ukrajincov prichádzajúcich na Slovensko

Zdroj | Slovensko IT/MV SR
Stanislav Vinc
Zdroj | Slovensko IT/MV SR
Zdroj | Slovensko IT/MV SR

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky v priebehu soboty spustilo nový webový portál určený pre obyvateľov Ukrajiny utekajúcich na Slovensko pred ruskou agresiou. Stránka obsahuje odpovede na často kladené otázky, aj dôležité kontakty.

Webová stránka má jednoduchú adresu ua.gov.sk a dostupná je v Ukrajinčine, Angličtine a Slovenčine (prepínač jazykov sa nachádza vpravo hore). Vytvorená bola štátnou IT firmou Slovensko IT v spolupráci s úradom Ministerstva vnútra SR.

Zdroj | Slovensko IT/MV SR

Prevádzkovateľ webu v hornej lište upozorňuje, že ide o beta verziu a na pozadí ešte stále prebiehajú kroky pre jeho vylepšenie. Už teraz však stránka ponúka množstvo užitočných odpovedí na často kladené otázky Ukrajinských občanov súvisiacich s prechodom cez hranice, azylom, zdravotnou starostlivosťou či dokonca možnosťou nástupu detí do školy.

Pozrite si

Takto môžete pomôcť Ukrajine

V sekcii Dôležité odkazy stránka odkazuje na webové stránky venované aj protipandemickým opatreniam, ako aj na webovú stránku online platformy #KtoPomozeUkrajine, ktorá zastrešuje rôzne formy pomoci občanom Ukrajiny. O pomoc najmä v podobe náhradného bývania na Slovensku môžu občania Ukrajiny požiadať prostredníctvom tohto formulára.

Pre Ukrajincov utekajúcich pred ruskou agresiou spúšťame stránku v ich jazyku, kde budeme postupne pridávať najdôležitejšie informácie o pobyte na Slovensku. Dnes začíname, budeme postupne vylepšovať.“, uviedla na sociálnej sieti Facebook vicepremiérka a ministerka informatizácie Veronika Remišová.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.