Reklama

Elektromobil Hyundai Ioniq dostane väčšiu kapacitu a nové funkcie

Zdroj | Hyundai
Richard Pliešovský
Zdroj | Hyundai
Zdroj | Hyundai

Hyundai vylepšuje svoju radu Ioniq, ktorá obsahuje hybridné, plug-in a elektrické modely. Záujemcov o elektrickú verziu určite poteší až o tretinu dlhší dojazd vozidla v porovnaní s pôvodnou verziou, ale aj Android Auto a Apple CarPlay.

Elektromobil Ioniq získa o 36 percent väčší akumulátor s kapacitou 38,3 kWh. Tá má podľa štandardu WLTP umožniť dojazd do 294 kilometrov, objektívnejšia norma EPA hovorí o dojazde 265 km. Pripomíname, že terajší model má dojzad na jedno nabitie 200 km (EPA).

Zdroj | Hyundai

Ioniq sa dočkal zvýšenia výkonu, z pôvodných 118 to bude 134 koní. Výrobca udáva, že so 100 kW rýchlonabíjacou stanicou nabije za 54 minút batériu na 80 % kapacity.

Zdroj | Hyundai

Pomocou aplikácie Blue Link má používateľ pod kontrolou nabíjanie. Môže ho zapnúť (resp. vypnúť) aj na diaľku alebo skontrolovať stav batérie. Ovládanie a plánovanie nabíjania tak nebude žiadnym problémom.

https://youtu.be/uAp-RnBL_TM

Celá rada Ioniq sa bude dodávať s asistenčným a bezpečnostným systémom Hyundai SmartSense. Služba eCall pošle podrobnosti o incidente príslušným pohotovostným zložkám. Táto funkcia automaticky spustí tiesňový hovor ak sa aktivujú airbagy, alebo ručne zapne tlačidlo tiesňového hovoru.

Pozrite si

Elektromobil v servise? Toto sa deje pred opravou Hyundai IONIQ Electric

Noví majitelia tiež dostanú bezplatný prístup k službe Live Services od Hyundai. Tá ponúka satelitnú navigáciu vrátane miestnych nabíjacích staníc, s informáciami o doprave, parkovaní a počasí.

Zdroj | Hyundai

Nové modely budú mať vylepšený dizajn predného nárazníka a prepracované LED svetlá, vďaka ktorým bude vozidlo lepšie viditeľnejšie. Zákazník má na výber z viacerých variácií poťahov a povrchového vyhotovenia. Kúrenie, klimatizácia a ventilácia dostali dotykové ovládanie na 7-palcovom displeji. Štandardne dodávaná 10,25-palcová obrazovka má nové náladové osvetlenie.

Zdroj | Hyundai

Ďalšou dobrou správou je, že vozidlá budú mať Android Auto a Apple CarPlay s prispôsobiteľnými widgetmi vo voliteľnom infosystéme Audio Video Navigation. Funkcia Multi-Bluetooth umožní pripojiť dva telefóny naraz a prehrávať z nich hudbu.

Zdroj | Hyundai

Poslednou z noviniek je možnosť ovládania elektrického Ionq-u jediným pedálom a bezpečne zastaviť automobil tak, že sa radiaca páka podrží vľavo.

Zdroj | Hyundai
Zdroj | Hyundai

Hybridná a plug-in verzia dorazí do Európy v priebehu júla, elektrická v septembri. Ceny vozidiel nie sú zatiaľ známe, mali by byť na približne rovnakej úrovni ako terajšie verzie v porovnateľnej výbave.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.