Hyundai ukázal autonómnu verziu modelu Hyundai IONIQ

ZDROJ | Hyundai

Spoločnosť Hyundai Motor predstavila na výstave CES 2017 vyspelé technológie pre automatickú jazdu v meste s autonómnymi modelmi Hyundai IONIQ.

Hyundai Ionic Autonomous Vehicle 2
ZDROJ | Hyundai

Hyundai využil jazdné demonštrácie a displeje virtuálnej reality na prezentáciu možností svojej najmodernejšej technológie pre automatizovanú jazdu. Dva automobily jazdili po testovacej trati na bulvároch v Las Vegas pri predvádzaní technológie v reálnom mestskom prostredí.

Pozrite siHyundai IONIQ – nová generácia hybridov

Návštevníci CES si mohli vyskúšať jazdu bez vodiča na simulátoroch virtuálnej reality v expozícii výrobcu.

https://www.youtube.com/watch?v=OK1Alrq9Oic

Radšej ako vyvíjať prototypy vozidiel sa Hyundai Motor aktuálne sústreďuje na vývoj technológií pre automatizovanú jazdu, ktoré sa dajú aplikovať v masovo vyrábaných automobiloch.

Pozrite siHyundai IONIQ – fanúšikovia hybridov a elektriny sa dočkali

Naše automatizované automobily budú onedlho k dispozícii a budú aj cenovo dostupné. Znamená to, že viac zákazníkov bude môcť využiť najnovšie výdobytky v oblasti bezpečnej mobility,“ vyjadril sa Euisun Chung, viceprezident Hyundai Motor Company.

Hyundai Motor Showcases IONIQ Autonomous Technology 3
ZDROJ | Hyundai

Hyundai pre automatizovanú jazdu využíva technológiu LiDAR, ktorej senzory sú skryté za predným nárazníkom autonómneho modelu IONIQ, čo nenarúša úhľadný dizajn vozidla tak ako senzory namontované na streche.

Hyundai Motor Showcases IONIQ Autonomous Technology 4
ZDROJ | Hyundai

Najnovšia technológia umožňuje automobilom bezpečne sa orientovať v zložitých situáciách v premávke ako je napríklad vysoká hustota chodcov, semafory, dopravné značky, práce na ceste, uzávierky ciest, spomaľovače, zvieratá, malé deti alebo križovatky bez dopravných značiek.

 

ZdrojHyundai

Komentáre k článku