Reklama

Elektrické vozidlá jazdiace na batérie od náradia? Greenworks také má

Zdroj | Greenworks
Zdroj | Greenworks
Michal Sobek
Zdroj | Greenworks
Zdroj | Greenworks

Spoločnosť Greenworks, výrobca elektrického náradia, prvýkrát ukázala niekoľko nových modelov elektrických vozidiel. Zaujímavosťou je, že ich budú poháňať tie isté batérie ako náradie.

Prednedávnom sme vám priniesli článok o výrobcovi EGO POWER, ktorý taktiež vyrába elektrické náradie a batérie od neho môžu poháňať malú e-motorku. Greenworks je známejší vďaka svojmu radu náradia, ktorý zahŕňa všetko od stavebného náradia až po kosačky na trávu, nožnice na živý plot a ďalšie.

Pozrite si

Elektrická motorka fungujúca na batérie z kosačky? Škoda, že len pre deti

Obsah pokračuje pod reklamou

Mnohé z týchto nástrojov využívajú výkonné 60- a 80-voltové batérie spoločnosti, ktoré by mohli dobre fungovať aj pre malé elektrické vozidlá, ako sú e-biky, skútre a ďalšie. Široká ponuka vozidiel zahŕňa motokáru, minibike, tri e-biky, e-kolobežku a elektrický UTV.

prezident Greenworks North America

Náš produktový rad elektronickej dopravy predstavuje pre Greenworks vzrušujúci vývoj. Zobrali sme našu najlepšiu technológiu batérií vo svojej triede a vytvorili sme rad trvalo udržateľných dobrodružných produktov, ktoré si môže spoločne užívať celá rodina. Chceme povzbudiť spotrebiteľov, aby boli ekologickí, boli aktívni a cítili sa pri tom dobre.

60-voltová elektrická motokára Stealth ponúka ekologickú jazdu v lese, na chodníkoch, štrkových cestách a podobne. Dodáva sa s dvoma výkonnými motormi, ktoré poskytujú maximálnu rýchlosť 40 km/h v športovom režime a 25 km/h v eko režime.

Motokára napájaná dvojicou batérií dokáže prejsť až 32 km na jedno nabitie. Odolný oceľový rám a čalúnené ochranné rámy poskytujú zvýšenú odolnosť a bezpečnosť spolu s pokročilým predným a zadným brzdovým systémom. Maximálna nosnosť je 120 kilogramov.

Zdroj | Greenworks

60-voltový 19-palcový elektrický minibike ponúka väčší výkon a o 40 % vyššiu rýchlosť ako porovnateľný minibike so spaľovacím systémom. Maximálna rýchlosť je až 40 km/h v športovom režime a 32 km/h v eko režime.

Minibike poskytuje maximálny dojazd až 32 kilometrov a dvojportová nabíjačka dobije batérie za 90 minút. Vozidlo má predné a zadné dvojité odpruženie s 19-palcovými pneumatikami a dvojité hydraulické kotúčové brzdy. Maximálna nosnosť je 100 kilogramov.

Zdroj | Greenworks

E-bike Fat Tire Utility Electric Bike je celoodpružený model s vysoko kvalitnými pneumatikami s rozmermi 20 x 4-palce a odolným hliníkovým rámom. Motor zadného náboja poskytuje maximálnu rýchlosť až 20 km/h so sedemstupňovou.

Dojazd je maximálna 32 kilometrov a batéria sa môže nabiť len za 40 minút. Maximálna zaťaženie modelu je určené na 135 kilogramov.

Zdroj | Greenworks

Ďalší terénny e-bike si poradí s každým terénom, a to od spevnených ciest až po skalnaté horské chodníky. Výkonný motor poskytuje maximálnu rýchlosť až 20 km/h, má trojrýchlostné nastavenie asistencie pedálov a sedemstupňový prevodový systém.

Dojazd je pritom nejakých 25 kilometrov, pričom batéria sa nabije len za 40 minút. Nájdeme tu predné/zadné mechanické kotúčové brzdy a nastaviteľný systém odpruženia prednej vidlice, ktorý poskytuje optimálnu kontrolu nad každou krajinou. Maximálna nosnosť je taktiež 135 kilogramov.

Zdroj | Greenworks
Obsah pokračuje pod reklamou

Do tretice tu máme ďalší e-bike, ktorý ponúka pohodlnú jazdu bez námahy. Jeho prednosťou je 500-wattový motor, ktorý poskytuje maximálnu rýchlosť až 20 km/h so sedemstupňovou prevodovkou. Pri použití priloženej 4 Ah batérie poskytuje maximálny dojazd až 35 kilometrov. Maximálna nosnosť je taktiež 135 kilogramov.

Zdroj | Greenworks

Greenworks e-kolobežka je vybavená 350-wattovým motorom, ktorý poskytuje maximálnu rýchlosť 28 km/h s dojazdom až 22 kilometrov. Model má 60-sekundový systém automatického vypnutia pre zachovanie životnosti batérie, keď sa nepoužíva.

E-kolobežka ponúka tri režimy, a to ekologický, normálny a športový režim. Medzi ďalšie funkcie patria 10-palcové bezdušové pneumatiky, predná bubnová brzda, zadný elektrický brzdový systém, LED svetlo, červené zadné LED zadné svetlo a odolný rám z hliníkovej zliatiny. Kolobežka pojme jazdca do 120 kilogramov.

Zdroj | Greenworks

Na záver tu máme Electric Utility Task Vehicle, ktorý je skonštruovaný pre dobrodružstvo a dokáže prejsť až 32 kilometrov na jedno nabitie. Dvojmiestne vozidlo môže dosiahnuť rýchlosť 25 km/h a funguje na šesť batérií, ktoré sa zmestia do batériového boxu pod sedadlom. Všetky produkty budú dostupné začiatkom budúceho roka.

Zdroj | Greenworks
Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.