Reklama

Elektrická motorka fungujúca na batérie z kosačky? Škoda, že len pre deti

Zdroj | EGO
Michal Sobek
Zdroj | EGO
Zdroj | EGO

Spoločnosť EGO POWER, výrobca elektrického náradia na starostlivosť o trávnik, ako sú napríklad kosačky, krovinorezy, fúkače lístia, reťazové píly, má po novom v portfóliu niečo nezvyčajné – elektrickú motorku pre deti.

EGO POWER+ Mini Bike využíva vymeniteľné lítium-iónové batérie spoločnosti, čo znamená, že tie isté batérie, ktoré napájajú váš fúkač lístia, kosačku alebo iné elektrické náradie od tejto konkrétnej spoločnosti.

Zdroj | EGO
Obsah pokračuje pod reklamou

Ak sa na to pozrieme bližšie, tak ide o dvojicu 56V 7,5 Ah ARC lítiových batérií. Tie dokážu napájať malú motorku až na približne 29 km, čo vzhľadom na skutočne miniatúrne rozmery nie je nízka hodnota.

K dispozícii sú dokonca aj tri jazdné režimy, menovite Eco, Normal a Sport, práve tých udávaných 29 km je v najnižšom výkonnostnom režime Eco. Výrobca pritom nezabudol ani na funkciu spiatočky.

Maximálna rýchlosť je obmedzená až na 45 km/h. Celkové odpruženie je doplnené o hydraulické brzdy, ktoré sú dostatočne účinné, ale hlavne určené na bezpečnú jazdu.

Pozrite si

Nákladný e-bike Specialized Globe Haul LT unesie až 200 kilogramov

Zdá sa, že na riadidlách sa nachádza aj nejaký ukazovateľ aktuálnej rýchlosti, prípadne dojazdu a stavu batérie. Pre lepšiu bezpečnosť počas jazdy v horších svetelných podmienkach je elektrická motorka EGO POWER+ Mini Bike vybavená aj predným LED svetlom.

Nie je tiež známe, za akú cenu bude táto mini elektrická motorka uvedená na trh. Nedostatok konkrétnych informácií dopĺňa aj nedostatok obrázkov. Spoločnosť EGO iba jednoducho hovorí, že bude k dispozícii čoskoro.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.