Reklama

Nákladný e-bike Specialized Globe Haul LT unesie až 200 kilogramov

Zdroj | Specialized
Michal Sobek
Zdroj | Specialized
Zdroj | Specialized

Spoločnosť Specialized rozšírila svoj rad elektrických nákladných bicyklov uvedením modelu Globe Haul LT. Tento e-bike dokáže uniesť náklad až 200 kilogramov, pričom s ním prejde až 100 kilometrov.

Globe je nový rad nákladných e-bikov spoločnosti Specialized navrhnutý tak, aby poskytoval alternatívu k autu v meste. E-bike má rozmery 700 x 1 051 x 1 356 mm a jeho samotná hmotnosť je 40 kilogramov.

Obsah pokračuje pod reklamou

Výrobca tvrdí, že univerzálny zliatinový rám je pohodlný pre jazdcov od 135 do 193 cm. 20-palcové kolesá znižujú ťažisko o 20 % nižšie ako typický nákladný e-bike, čím sa zlepšila jeho stabilita. Súčasťou sú aj blatníky, zadný nosič a extra široký stojan.

Zadný nosič kompatibilný s MIK je dvakrát dlhší ako nosič na modeli Haul ST. Jeho väčšia veľkosť umožňuje pripojiť až šesť tašiek a odviezť troch pasažierov. Brzdnú silu zabezpečuje štvorpiestikový strmeň Tektro HD535 a hydraulické kotúčové brzdy.

Zdroj | Specialized

Motor s výkonom 700 W má päť asistenčných režimov ovládaných diaľkovým ovládačom na riadidlách. Je dostatočne silný na to, aby dokázal vyjsť aj do strmých svahov. Maximálna rýchlosť je potom obmedzená na 45 km/h.

Specialized Globe Haul LT má deväťstupňovú prevodovku s radením Microshift a reťaz KMC. Vyberateľná batéria Globe 772 Wh ponúka dojazd až 100 km. Batéria taktiež napája integrované predné a zadné svetlá.

Zdroj | Specialized

Cena modelu Specialized Globe Haul LT je stanovená na 3 500 dolárov. Zatiaľ sa bude predávať len v USA, ale výrobca ho plánuje distribuovať po celom svete.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.