Reklama

EISA ocenila najlepšie produkty na roky 2023-2024. Víťazov nájdete aj u nás

Zdroj | EISA
PR článok
Zdroj | EISA
Zdroj | EISA

Tie najlepšie Hi-Fi produkty nájdete u predajcov kvalitného audia aj na Slovensku. Európska asociácia pre obraz a zvuk (EISA), ktorá  už štyri dekády oceňuje najlepšie produkty z oblasti audia a videa, rozdala ocenenia na roky 2023-2024. Tento rok sa medzi víťazmi objavili aj tri značky z portfólia spoločnosti BIS audio: Bowers & Wilkins, Denon a až v dvoch kategóriách aj Bang & Olufsen.

Zdroj | EISA

Uvedené značky sa medzi oceňovanými Hi-Fi komponentmi neocitli prvý krát. Napríklad vlani, v rámci udeľovania EISA Awards 2022-2023 si Denon odniesol hneď dve víťazstvá „Najlepší produkt 2022-2023“ s troma zariadeniami. V kategórii „AV PRIJÍMAČ PRE DOMÁCE KINO“ získal ocenenie Denon AVR-X1700H, a v kategórii „STEREO SYSTÉM S NAJLEPŠOU HODNOTOU“ získal rovnaké ocenenie tandem integrovaného stereo zosilňovača Denon PMA-900HNE a CD prehrávača DCD-900NE. Pozrime sa však na aktuálne ocenené modely.

Obsah pokračuje pod reklamou

Denon AVC-A1H: Najlepší prémiový AV zosilňovač

Denon symbolom „A1“ označuje výnimočné komponenty svojho portfólia. Spomeňme napríklad high-endový AV predzosilňovač/procesor AVP-A1, alebo A/V zosilňovač AVC-A1HD. Táto  symbolika je na mieste aj v prípade Denon AVC-A1H.  Tento špičkový A/V zosilňovač spája 15.4-kanálové spracovanie s 15-kanálovým výstupom. Je pripravený pre najrozsiahlejšie systémy domáceho kina s 3D zvukom.

Vlajková loď A/V zosilňovačov Denon vďaka masívnemu 11,5 kg výkonovému transformátoru a filtračným kondenzátorom s kapacitou 33 000 µF, dokáže do reproduktorov dodávať impozantných 210 W výkonu na kanál s hladkou dynamikou. Dôraz je kladený na detaily – od samostatného napájacieho zdroja pre D/A prevodník, po 32-bitový digitálny signálny procesor a optimalizované rozloženie obvodov.

Pozrite si

Pokušenie pre fanúšikov domáceho kina: Prichádza Denon AVC-A1H a AVC-X4800H

Kvalitné inžinierstvo spolu s možnosťami kalibrácie Audyssey MultEQ XT a Dirac Live vedie k zvukovému výkonu na referenčnej úrovni pri filmoch aj hudbe. K dispozícii sú technológie viackanálového zvuku Dolby Atmos, IMAX Enhanced, Auro 3D, DTS Neural:X a ďalšie. Za audio technológiami nezaostáva ani spracovanie videa. AVC-A1H podporuje HDR, HLG, aj Dynamic HDR a HDR10+ pass-through.

Denon AVC-A1H spája energiu a rozsah s úchvatným rozlíšením, detailmi a čistotou. „Žiadny iný viackanálový integrovaný zosilňovač sa mu nevyrovná“, konštatuje EISA.

Bowers & Wilkins 703 S3: Najlepšie stĺpové reproduktory

Pôsobivé basy, detaily výšok a súdržná zvuková kulisa svedčia o inžinierskych schopnostiach, ktoré boli použité pri vývoji tretej generácie Bowers & Wilkins Série 700. Veľká časť použitých technológií bola prevzatá z vlajkovej série 800 D4. Reprosústavy B&W 703 S3, stredný model stĺpových reproduktorov rady 700 S3, tiež obsahujú konfiguráciu Tweeter-on Top, s dokonalou schopnosťou vykresľovať detaily a priestor, ako 702 S3, vlajkový model tejto série.

Zdroj | B&W

Takisto ako 702 S3, majú aj oddelenú membránu stredového meniča FST™ Continuum, vylepšenú biomimetickým odpružením. Dva basové meniče Aerofoil Profile s priemerom 165 mm a otvor bassreflexu na zadnom paneli, nad káblovými terminálmi, garantujú pôsobivé basy. Frekvenčná odozva dosahuje pôsobivý interval 30 Hz až 33 kHz. Odporúčaný výkon zosilňovača 30 W – 200 W/ 8 Ω je zárukou, že dokážu dôstojne pôsobiť na pozícii predných kanálov v silných zostavách domáceho kina aj v stereo konfiguráciách.

Pozrite si

Bowers & Wilkins Series 700 S3 – štúdiový zvuk u vás doma

Tieto podlahové stĺpy poskytujú pútavý a emocionálny posluch s vynikajúcim výkonom, typickým pre B&W.  Popri klasickej bielej alebo čiernej farbe sú teraz k dispozícii aj v atraktívnom prevedení Mocha.

Bang & Olufsen Beosound Theatre: Najlepší prémiový soundbar

Soundbar Beosound Theatre nanovo definuje možnosti technológií televízneho zvuku. Štyri patentované akustické inovácie v elegantnom hudobnom systéme vás obklopia zvukom z každého uhla. Beosound Theatre využíva rad meničov, vrátane koaxiálneho stredového poľa a dvojice 165 mm basových reproduktorov. Vďaka tomu poskytuje priestranný a dobre definovaný zvuk s ostrými detailmi a silnými basmi. To všetko z jedinej, nádhernej skrinky.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Bang & Olufsen

Filmové zvukové mixy sú pohlcujúce a dramatické a počúvanie hudby – stereo, aj Dolby Atmos – ťaží z pozoruhodnej stredotónovej prezentácie soundbaru. Rozsiahla konektivita zahŕňa štyri porty HDMI a káblové či bezdrôtové pripojenie PowerLink na pridanie ďalších reproduktorov B&O. Jednoduché ovládanie je možné aj prostredníctvom aplikácie, ktorá  otvára prístup k streamovacím službám. Riešenie dizajnu umožňuje šasi Beosound Theatre prispôsobiť televízorom s rôznymi uhlopriečkami.

Bang & Olufsen Beosound A5: Najlepší prémiový prenosný reproduktor

Beosound A5 je hudobný systém na pomedzí medzi prenosným zariadením a výhradne domácim audiom. Je dôkazom, že aj z relatívne malého audiosystému môže pochádzať solídny zvuk. Hovoríme o frekvenčnej odozve 32 Hz až 23 000 Hz, pričom 4 zosilňovače triedy D dodávajú maximálny výkon RMS 280 W.

Pozrite si

Bang & Olufsen Beosound A5 – sila hudby v pohybe

Beosound A5 kombinuje špičkovú technológiu a ohromujúci škandinávsky dizajn v povrchovej úprave Nordic Weave a Dark Oak. Plne prenosný reproduktor s nabíjateľnou batériou s 12-hodinovou výdržou, bezdrôtovou konektivitou Bluetooth a Wi-Fi a ovládaním pomocou aplikácie umožní, aby ste svoju hudbu mohli mať vždy so sebou.

Zdroj | Bang & Olufsen

Tento výkonný umelec je vybavený poľom s viacerými meničmi, vrátane 130 mm basového reproduktora, pričom svoj dobre vyvážený zvuk dokáže vyžarovať v rozsahu 360 stupňov. Horná časť Beosound A5 s ovládacími prvkami slúži aj ako bezdrôtová Qi nabíjačka pre smartfóny. Bang & Olufsen tradične venoval pozornosť aj kvalite prevedenia a trvácnosti zariadenia. Vďaka modulárnemu dizajnu, ktorý umožňuje budúce aktualizácie alebo opravy, Bang & Olufsen vytvoril prémiový reproduktor. Znie skvele a má všetky predpoklady, že vám bude slúžiť ešte dlho.

Všetky ocenené modely EISA nájdete v predajniach BIS audio, kde si ich môžete dôkladne pozrieť, vyskúšať a možno nájdete aj zaujímavú inšpiráciu na vianočný darček.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.