Reklama

Bang & Olufsen Beosound A5 – sila hudby v pohybe

Zdroj | Bang & Olufsen
Juraj Procházka
Zdroj | Bang & Olufsen
Zdroj | Bang & Olufsen

Prenosný bezdrôtový audiosystém môže nielen dobre vyzerať, ale aj prekvapiť pozoruhodným výkonom. Taký je nový Beosound A5 od dánskej ikony Bang & Olufsen.

Návrh od dánsko-talianského dizajnérskeho tímu GamFratesi spája škandinávske a južanské dizajnové prvky s technológiami, ktoré poskytujú perfektnú reprodukciu zvuku. Kvalitné materiály a solídne remeselné spracovanie zaisťujú jeho dlhú trvanlivosť, čo je u produktov značky B&O štandardom.

Pozrite si

Bang & Olufsen predstavil svoj najvýkonnejší a „najzelenší“ reproduktor

Obsah pokračuje pod reklamou

Najvýkonnejší prenosný bezdrôtový reprosystém Bang & Olufsen má štyri 70-wattové digitálne zosilňovače, pre každý elektroakustický menič je vyhradený samostatný, s celkovým výkonom 280 wattov. Tento arzenál budí 5,25″ basák, dvojicu 2″ stredotónových meničov a výškový menič s ¾ palcovou membránou. Výrobca uvádza, že naplní 360-stupňovým zvukom miestnosti s rozlohou až 50 m2.

Zdroj | Bang & Olufsen

Tento bezdrôtový reproduktor sa nachádza na rozhraní medzi prenosným zariadením a fixným domácim audiom. Zhruba s 3,75 kg hmotnosti a rozmermi 26 x 18,7 x 13 cm (Š x V x H) ho však vďaka masívnej dubovej rukoväti môžete pohodlne prenášať kam potrebujete. Výrobca aj pre túto disponibilitu hovorí o „ďalšom ťahu hudby“.

Elegantný vzhľad ukrýva silu a presnosť, ktorá prináša veľkolepý zvuk nielen doma, ale aj v exteriéri. Úroveň krytia voči vode a prachu IP 65 znamená, že ho môžete vziať bez obáv na záhradnú párty, aj na piknik v prírode, ak vás omrzí počúvať vtáčie symfónie v korunách stromov.

Autonómny posluch v podobe viac než 12 hodín prehrávania pokryje aj mimoriadne dlhé hudobné seansy. Nabitie na 80% kapacity pritom trvá len 2 hodiny a za 3 hodiny sa Li-ion batéria Beosound A5 nabije na plných 100%. Nabíjacie finesy však umožňujú aj bezdrôtové indukčné nabíjanie smartfónov, či iných malých elektronických zariadení s podporou technológie bezdrôtového nabíjania Qi. Stačí, keď svoj mobil položíte na horný panel Beosound A5 a môžete jeho energiu zdieľať. 

Zdroj | Bang & Olufsen

Estetika je aj pri tomto produkte dôležitou črtou. Reproduktor je k dispozícii v svetlom aj tmavom variante. V prvej verzii Nordic Weave (severská tkanina) je telo z prírodného hliníka na prednej strane potiahnuté vrstvou tkaných prírodných vlákien a rukoväť má zo svetlého dubového dreva. Toto prevedenie evokuje pocit uvoľneného leta na škandinávskej pláži.

V tmavom variante Dark Oak (tmavý dub) má A5 hliníkové telo čiernej antracitovej farby s krytom reproduktora s lamelami z tmavého duba a drevenou rukoväťou rovnakej farby. Obe prevedenia si určite nájdu svojich priaznivcov.

Dizajnéri z GamFratesi uvádzajú, že inšpiráciu čerpali z ikonickej série Beolit a z prírodných materiálov, farieb a textúr zo škandinávskych reálií – od tradičných slamených klobúkov, ktoré sa nosia na plážach, až po ručne tkané akcenty na koži dánskych stoličiek zo 60. rokov minulého storočia.

Zdroj | Bang & Olufsen

Technologická výbava sa takisto inšpirovala úspešnými produktovými líniami značky B&O. Novinka v tomto prípade čerpá zo špičkových reproduktorov Beolab 90 a 50. Príkladom je technológia Beamforming, ktorá nasmeruje zvuk podľa potreby pre dosiahnutie vysokej presnosti reprodukcie. Výsledný akustický prejav presahuje očakávania od prenosného reproduktora. Samotný frekvenčný rozsah 32 Hz až 23 kHz a hlasitosť 101 dB SPL naznačujú, že neveľký Beosound A5 naplní posluchový priestor veľkým zvukom.

Vďaka softvérovej platforme Mozart od Bang & Olufsen získal reproduktor najmodernejšie funkcie v oblasti zvuku, pripojenia, aj softvérového dizajnu. Spája sa v ňom dedičstvo minulosti, technológie súčasnosti a inovácie budúcnosti.

Bezdrôtová konektivita taktiež dvíha latku zaužívaných štandardov v podobných produktoch, keď disponuje nielen pripojiteľnosťou Bluetooth 5.3 a Wi-Fi 6 (dual band 802.11 a/b/g/n/ac/ax), ale aj UWB (Ultra Wideband). UWB časom odomkne nové funkcie, ako napríklad Proximity Pairing, čím sa konektivita dvoch reproduktorov Beosound A5 ešte zjednoduší. Bude stačiť, ak ich len postavíte vedľa seba a získate prirodzený stereo systém.

Zdroj | Bang & Olufsen

Aj bez UWB však môžete vďaka platforme Mozart prepojiť dva reproduktory Beosound A5 do stereo zostavy medzi sebou, ale aj k akémukoľvek inému reproduktoru Bang & Olufsen s podporou Mozart.

Obsah pokračuje pod reklamou

S funkciami Beolink Multiroom, Chromecast a Airplay 2 ľahko začleníte Beosound A5 do systému ozvučenia viacerých miestností a budete môcť počúvať hudbu v celej domácnosti.

Streamovať môžete nielen zo svojich zariadení cez Bluetooth a Wi-Fi (v tomto prípade aj HD audio v kvalite 192 kHz / 24 bit), ale aj zo zabudovaných streamovacích služieb Spotify Connect, Tidal Connect, alebo Deezer. Otvoria sa vám tak prakticky neobmedzené zdroje hudobných žánrov a interpretov.

Pozrite si

Bang & Olufsen Beosound Balance – koncentrovaný zážitok

Nezanedbateľnou výhodou novinky je, že za cenu 999 € (Nordic Weave), alebo 1 099 € pri tmavom prevedení Dark Oak získate nielen kvalitný produkt s pozoruhodným zvukom, ale aj benefit dlhej životnosti a opraviteľnosti. Modulárny dizajn tohto zariadenia umožní v prípade potreby jeho jednoduchú opravu. Bang & Olufsen v budúcnosti plánuje vyrábať aj ľahko vymeniteľné predné kryty z nových materiálov a v odlišných farebných prevedeniach, aby ste reproduktor mohli prispôsobiť vášmu štýlu.

Zaujali vás vlastnosti dánskej novinky? Navštívte niektorú z Hi-Fi predajní BIS audio, kde si Beosound A5 môžete vypočuť, vyskúšať a získate inšpiráciu na skvelý darček pre každého milovníka kvalitného zvuku.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.