Reklama

Bang & Olufsen predstavil svoj najvýkonnejší a "najzelenší" reproduktor

Zdroj | Bang & Olufsen
Stanislav Vinc
Zdroj | Bang & Olufsen
Zdroj | Bang & Olufsen

Spoločnosť Bang & Olufsen predstavila nový prémiový bezdrôtový reproduktor Beosound A5, pod ktorého dizajn sa podpísalo dánsko-talianske duo GamFratesi.

V prémiových materiáloch ukrýva doposiaľ najvýkonnejšiu audio výbavu značky v prenosnej podobe, ktorou má zaplniť každú miestnosť. Nebojí sa však ani exteriéru a navrchu dokonca ponúkne aj bezdrôtové nabíjanie pre smartfóny.

Pri pohľade na tvorbu dizajnérskej spoločnosti GamFratesi by sme povedali, že ide o sesterskú spoločnosť výrobcu audio zariadení Bang & Olufsen. Ich vzájomná spolupráca na novom bezdrôtovom reproduktore tak dáva dokonalý zmysel a za nás sa vydarila na jedničku, aspoň z oficiálnych obrázkov a špecifikácií.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Bang & Olufsen

Beosound A5 je vyrobený z hliníka, ktorý vpredu prekrývajú papierové vlákna a zhora zas zdobí rukoväť z dubového svetlého alebo tmavého dubového dreva. Táto rukoväť tu však nie je iba na ozdobu. Reproduktor možno vďaka vstavanej batérii prenášať kdekoľvek so sebou, vrátane exteriéru, kde vďaka certifikácii IP65 odolá dažďu i prachu.

Na jedno nabitie reproduktor vydrží prehrávať hudbu po dobu 12 hodín, pričom o zvyšnú energiu sa dokáže podeliť so smartfónmi prostredníctvom bezdrôtovej nabíjačky integrovanej do jeho vrchnej časti. Smartfón bude s reproduktorom možné prepojiť aj prostredníctvom aplikácie Bang & Olufsen, ktorá slúži na úpravu jeho zvukového prejavu.

Zdroj | Bang & Olufsen

O samotné ozvučenie sa napokon postará 5,25″ basový reproduktor, dvojica 2″ stredotónových reproduktorov a 3/4 výškový reproduktor, ktoré dopĺňajú štyri digitálne zosilňovače. Výsledný kombinovaný výkon Beosound A5 je 280 W. Ide tak o najvýkonnejšiu audio zostavu, akú Bang & Olufsen doposiaľ integroval do prenosného reproduktora.

Špecialitou Beosound A5 na záver je jeho modulárny dizajn, ktorým chce Bang & Olufsen umožniť jeho majiteľom jednoducho si ho opraviť namiesto toho, aby si v prípade poruchy museli kupovať nový kus. To rozhodne kvitujeme a to nielen kvôli šetrnosti k planéte a právu na opravu, ale aj jeho cene 999 eur za svetlú verziu Nordic Weave, resp. až 1 099 eur za tmavú verziu Dark Oak.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.