Reklama

Edisonline - otestovali sme streamovaciu službu na kvalitné festivalové filmy

Zdroj | Edisonline
Michal Spiegel
Zdroj | Edisonline
Zdroj | Edisonline

Posledný mesiac sme mali možnosť testovať novú streamovaciu službu Edisonline. Aké filmy na nej nájdeme a ako na nás pôsobí sa dozviete v tomto článku.

Nedávno sme informovali, že európski filmári nie sú spokojní s postupmi Netflixu, Apple TV+ či iných gigantov, ktorí vraj zneužívajú svoje postavenie v Európe a tým ničia význam európskeho filmu. Edisonline je nový prírastok do sveta streamovacích služieb, ktorý vám poskytne kvalitné artové a intelektuálne filmy za prijateľný mesačný poplatok.

Zdroj | Edisonline
Pozrite si

Amazon Prime Video vs HBO Go vs Netflix – ktorá služba je najlepšia?

Edisonline je online streamovacia služba, ktorá ponúka cez 150 filmových titulov, ktoré sú rozdelené do prehľadných kategórií. Milovníci artového filmu si prídu rozhodne na svoje, keďže služba ponúka výber severských filmov v kategórii Scandi, francúzskych filmov v kategórii Crème de la Crème, nemeckých filmov v kategórii Der Film či talianskych filmov v kategórii Dolce Vita.

Zdroj | Edisonline

Pokiaľ vám nezáleží na krajine, viete si vybrať aj v rámci kategórií podľa skutočnej udalosti, divné filmy, filmy s queer tematikou či detské a rodinné filmy.

Výhodou je, že databáza obsahuje aj novinky, ktoré boli na festivaloch v Berlíne, Cannes či Benátkach. Nové filmy pribúdajú do služby vždy prvý týždeň v mesiaci. Nebolo by zlé, keby medzi kategóriami bola možnosť vybrať si novinky, ktoré pribudli napríklad za aktuálne obdobie podobne ako to majú Netflix a HBO GO.

Zdroj | Edisonline

Každý film disponuje krátkym popisom a tiež hodnotením na troch filmových webstránkach – ČSFD, IMDB a TMBD. Takúto možnosť môže závidieť Edisonline aj už spomínaný Netflix. Na druhej strane by služba mohla ponúkať zoradenie filmov podľa konkrétnych hodnotení na jednotlivých stránkach.

Každý film ponúka české/slovenské titulky a originálne znenie. K dokonalosti chýbajú už iba originálne alebo anglické titulky pre možnosť vzdelávať sa v cudzom jazyku, prípadne pre možnosť pozerať zahraničným konzumentom.

Zdroj | Edisonline
Pozrite si

Netflix vylepšuje nastavenia, pridáva PIN a deťom vyberiete čo smú pozerať

Služba Edisonline tiež ponúka live vysielanie televízneho kanálu Film Europe a Film Europe + a tiež prehľad programu na týchto televíziách . Aby toho nebolo málo, pokiaľ vás zaujal film na programe, máte možnosť si ho nahrať priamo cez platformu Edisonline, ktorá ponúka kapacitu 50 hodín nahrávok.

Pokiaľ si zapnete nejaký film cez Live TV a zaujme vás napríklad v polovici, môžete si ho pretočiť a pozerať od začiatku.

Zdroj | Edisonline

Edisonline zároveň poskytuje možnosť sledovať obsah aj cez obrazovku smartfónu, či už ide o bežný internetový prehliadač, alebo o vydarenú aplikáciu pre Android aj iOS systémy.

Čo sa týka ceny predplatného za túto službu, tá je nastavená relatívne veľkoryso. Mesačné predplatné stojí 6 € a predplatné na rok tak vychádza 72 €. Možno si niektorí z vás povedia, že radšej zaplatia 7,99 € za Netflix, no filmová produkcia je oproti seriálom na Netflixe skôr priemerná a pokiaľ hľadáte to najlepšie, čo festivalový film v Európe ponúka, potom je Edisonline skvelou voľbou, ktorá mesačne stojí menej ako lístok do kina.

Zdroj | Edisonline
Pozrite si

Európski filmári chcú regulovať Netflix a Amazon Prime Video

Momentálne služba ponúka okolo 160 filmov, 2 televízne live kanály s európskou filmovou produkciou a možnosť spätného prehrávania či nahrávania obsahu priamo z televízie. Aplikácia je okrem smartfónov, dostupná aj pre Android TV a Apple TV.

Zdroj | Edisonline

Veríme, že do budúcna sa služba rozšíri aj medzi aplikácie na Smart TV a že pribudne viac filmov z najznámejších európskych festivalov. Napriek tomu môžeme službu Edisonline hodnotiť iba pozitívne, keďže vypĺňa prázdne miesto na trhu a prináša kvalitný festivalový film na obrazovky streamovacej služby pre slovenského diváka.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.