Reklama

Earth 2050 - projekt, ktorý ukáže, ako bude vyzerať svet o 30 rokov

Zdroj | Kaspersky Lab
Imrich Maťo
Zdroj | Kaspersky Lab
Zdroj | Kaspersky Lab

Spoločnosť Kaspersky Lab pri príležitosti 20. výročia počas podujatia na Mobile World Congress 2017 v Barcelone, predstavila unikátny projekt – Earth 2050 (Zem 2050).

Ide o webstránku, ktorá vás zavedie do budúcnosti a ukáže, ako sa bude vyvíjať naša spoločnosť a technológie o 30 rokov. Na tomto projekte sa okrem analytikov a výskumníkov Kaspersky Lab, podieľal aj známy futurológ Ian Pearson.

Zdroj | Kaspersky Lab

V spolupráci s ďalšími vedcami, dizajnérmi a architektmi vytvorili realistický pohľad do nie až tak vzdialenej budúcnosti. Interaktívny web ponúka viac ako 200 rôznych predpovedí, z ktorých si používateľ môže vytvoriť vlastný obraz budúcnosti. Dokonca môžete prispieť aj svojou víziou.

Pozrite si

Ako vnímajú deti aktivity rodičov na sociálnych sieťach? Sú s nimi spokojné?

Zdroj | Kaspersky Lab

Momentálne obsahuje webstránka Earth 2050 predpovede pre 80 miest po celom svete. Na mape si môžete vybrať akékoľvek z nich a okamžite sa vám otvorí celá predpoveď. Portál je rozdelený do troch časových kategórií, ktoré vás presunú do roku 2030, 2040 alebo 2050. Každá z nich obsahuje predpovede zostavené z poznatkov uznávaných odborníkov z rôznych oblastí.

Zdroj | Kaspersky Lab

Nejde však len o textové predpovede. Earth 2050 je plný interaktívneho, vizuálneho či virtuálneho obsahu. Obsahuje napr. 12 virtuálnych panoramatických pohľadov do vybraných svetových metropol vrátane Barcelony alebo Šanghaja, ako aj ilustrácií rôznych predmetov z budúcnosti.

Pozrite si

7 odpovedí na otázky ohľadom systému KasperskyOS

Zdroj | Kaspersky Lab

Navyše, 360º pohľad vám umožní vybrať sa na prechádzku po meste a obdivovať všetky „vychytávky“, ktoré sa (s veľkou pravdepodobnosťou) stanú našou bežnou súčasťou už o pár rokov.

Pozrite si

Túžba po peniazoch a informáciách vládli kyberzločinu v roku 2016

Každý návštevník stránky Earth 2050 môže prispieť svojou troškou a vložiť na web svoje vlastné návrhy prípadne predstavy toho, ako si myslí, že bude svet v tom čase vyzerať. Stránka umožňuje zapojiť sa priamo do diskusie o predpovediach a víziách, ktoré sú jej súčasťou.

Zdroj | Kaspersky Lab

Rovnako sa môže podeliť aj o svoje vlastné. Stačí vyplniť formulár a doplniť tam svoje pohľady na budúcnosť, ktoré budú publikované na webe hneď, ako ich posúdi redakčný tím. Portál bude tiež pravidelne aktualizovaný o nový obsah a predpovede od expertov Kaspersky Lab, ako aj z ďalších zdrojov.

Vitajte na Zemi v roku 2050!

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.