Reklama

E-bike Engwe síce nemá skladaciu konštrukciu, ale má dojazd až 150 kilometrov!

Zdroj | Engwe
Michal Sobek
Zdroj | Engwe
Zdroj | Engwe

Výrobcu e-bikov Engwe so sídlom v Spojenom kráľovstve netreba špeciálne predstavovať. Aj keď sa v minulosti primárne zameriaval na modely so skladacou konštrukciou, tentokrát chce bodovať mestským modelom P275.

O tomto modeli spoločnosť hrdo vyhlasuje, že ide o najprémiovejší model z ponuky. Elegantný dizajn rámu je možné doplniť o nosič batožiny, takže tento spoločník sa stane ešte praktickejším. Nosnosť je do 120 kilogramov.

Zdroj | Engwe
Obsah pokračuje pod reklamou

Ak sa pozrieme na výkon nového e-biku Enwge P275, tak ten má na starosti model od spoločnosti Bafang. Nominálny výkon motora je štandardných 250 W, zrejme kvôli bezproblémovému predaju na európskom trhu, pričom krútiaci moment je 70 Nm. K dispozícii je aj integrovaný snímač krútiaceho momentu.

Batéria od spoločnosti Samsung má 19,2 Ah. Takáto kapacita by mala podľa slov výrobcu na dojazd až do 150 kilometrov. Samozrejme to závisí aj od nastaveného stupňa asistencie pedálov, model Enwge P275 ich má na výber päť.

Pozrite si

Španielsky e-bike Finna Wind Peak očarí azda každého

Na výber bude model s prívlastkom ST, ktorý dostane reťazový 9-stupňový prevodový systém od spoločnosti Shimano. Druhý variant prinesie bezúdržbový remeňový pohon od Gates a automatickú prevodovku.

Na riadidlách sa nachádza LED displej, ktorý počas jazdy ukazuje tie najpodstatnejšie parametre ako aktuálna rýchlosť, stav batérie, dojazd alebo aktuálne zvolenú úroveň asistencie pedálov.

Zdroj | Engwe

Engwe však neprezradil všetko, a to napríklad dostupnosť modelu na európskom trhu a hlavne jeho cenovku. Tá by vzhľadom na ostatné modely nemusela presiahnuť hranicu 2 500 eur. Predávať sa bude vo viacerých farebných variantoch.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.