Dyson vyrobí svoje prvé elektrické auto v Ázii, nie v Anglicku

ZDROJ | Dyson

Sir James Dyson, jeden z najuznávanejších vynálezcov súčasnosti, vyrobí svoje prvé elektrické auto v Ázii a nie v Anglicku, ako by mnohí predpokladali. Presnejšie spoločnosť Dyson začne budovať fabriku v Singapure, kde očakáva podstatne viac zákazníkov, ako v Európe. Napokon aj jeho robotický vysávač 360 Eye sa predával iba v Ázii.

Dyson Supersonic
ZDROJ | Dyson

Ázia nie je pre Dyson vzdialená aj preto, že vo viacerých krajinách má svoje výrobné linky na najrôznejšie produkty, ktoré vyvíja v Anglicku.

Už pred rokom Dyson informoval zamestnancov, že chce do roku 2020 mať vlastný elektromobil. Vo februári tohto roka následne Dyson oznámil, že sa chystá do elektromobilov investovať vyše 2 miliardy libier a chce vyvinúť rovno tri modely elektromobilov!

Nový závod vyrastie v Singapure do roku 2020, v roku 2021 má začať výroba. Je teda zrejmé, že do 2020 Dyson vlastný elektromobil mať nebude, maximálne tak koncept vozidla, príp. platformy, na ktorej bude stavať viaceré elektromobily.

ZDROJ | Dyson

Väčšina z dvojmiliardovej investície pritom mieri do novej fabriky. Podľa predstaviteľov Dysona, z celkovej sumy preinvestuje na výskumné centrá v domácom Anglicku zhruba 200 miliónov libier.

V Singapure má Dyson už vyše 1 100 svojich zamestnancov, množstvo z nich je priamo z Anglicka. Tisícky ďalších sú ale v Malajzii, Číne či na Filipínach.

Momentálne nie sú známe žiadne ďalšie informácie o vyvíjaných elektromobiloch s logom Dyson. Bude však zaujímavé sledovať, kam to Dyson dotiahne. Jeho produkty pre domáce použitie patria k absolútnej špičke nielen po technologickej stránke, ale aj po dizajnovej. Dočkáme sa superodolného plastového automobilu s dizajnom z budúcnosti? Uvidíme snáď už o 2 roky.

ZDROJ | GQ

ZdrojBBC

Komentáre k článku