Dyson má nový batériový vysávač s laserom a detekciou nečistôt

ZDROJ | Dyson

Britský Dyson predstavil svoj najnovší batériový ručný vysávač Dyson V15 Detect. Novinka vychádza z predošlých modelov V11, no nebol by to Dyson, aby nepriniesol niečo unikátne. Novinka prichádza s laserom. Na čo to bude dobré?

ZDROJ | Dyson

Top-end model britského Dysonu tvarom neprekvapí nikoho, kto sa niekedy stretol s ručnými vysávačmi tejto značky. Telo je pomerne malé, využíva pištoľový úchop a pre lepšiu ergonómiu a ovládanie má batériu „pod rukou“.

Samozrejmosťou je využitie unikátneho cyklónového sacieho systému. O výkon sa stará výkonný elektromotor vlastnej výroby. Batéria na jedno nabitie zvládne do 60 minút vysávania, no len v najnižšom stupni.

MEGASÚBOJDyson, Electrolux, Philips či Rowenta? Ktorý batériový je najlepší?

ZDROJ | Dyson

Zaujímavosťou novej série je aj nový piezo-akustický snímač mikroskopických častíc, ktoré vysávač dokáže „zhltnúť“. Aby bol pocit čistoty v domácnosti maximálny, Dyson V15 na malý LCD displej dokáže zobraziť množstvo mikroskopických častíc, ktoré dokázal vysať z podlahy či akéhokoľvek povrchu, ktorý ste čistili. Na displeji sa pritom zobrazujú častice od veľkosti 10 mikrometra, ktorých je logicky najviac.

ZDROJ | Dyson

Absolútnou lahôdkou by bolo prepojenie s appkou v smartfóne, ktorá by graficky dokázala zobrazovať množstvo nečistôt, ktoré ste povysávali. Zaujímavé by bolo sledovať napríklad rast či pokles v určitých obdobiach, hlavne ak máte domácich miláčikov apod.

Na druhej strane ale Dyson V15 využíva tieto dáta na čosi užitočnejšie. Akonáhle vysávač deteguje viac nečistôt, automaticky zvýši (v automatickom režime) výkon, aby dokázal povysávať všetky nečistoty. Naopak, keď vysávač „vidí“, že podlaha je prakticky čistá, výkon môže znížiť a tým šetriť drahocennú energiu v batériách.

Na displeji sa zobrazuje ale aj zvolený režim vysávania či ostávajúci čas pre vysávanie v danom režime.

Novinkou je Dyson V15 Detect je však svetlo v prednej časti, na hubici, ako ho má aj napríklad Electrolux. Na rozdiel od Pure Q9 ho ale nemá na celej hubici, ale iba v jej pravom rohu. Ide o zelený laser, ktorý vraj najlepšie dokáže nasvietiť aj mikroskopické nečistoty na podlahe.

ZDROJ | Dyson

Vďaka tomu mý byť vysávanie jednoduchšie, pretože uvidíte, čo vysávate. Zároveň ale hrozí, že ostanete zhrození tým, čo všetko na podlahe máte. Laser totiž nesvieti iba pár centimetrov pred hubicu, ale do diaľky niekoľkých desiatok centimetrov.

ZDROJ | Dyson

Dyson predstavil aj novú motorovú hubicu pre čalúnené povrchy, ktorá by sa nemala zachytávať vlasmi a srsťou. Zaujímavosťou je, že je súčasťou balenia, spolu s ďalšími 7 inými nadstavcami.

ZDROJ | Dyson

Nový Dyson V15 Detect bude na americkom trhu dostupný za takmer 700 dolárov. Rovnakú cenu, ale v eurách môžeme očakávať na našom trhu.

ZDROJ | Dyson

Inou novinkou je unikátny vysávač Dyson Omni-glide, ktorý je extrémne malý, no má špeciálnu hubicu s dvomi kefami, ktoré sa točia protichodne. Je síce obrovská, no jej výhodou je fakt, že pri vysávaní nemusíte pohyby opakovať 2x. Totiž pri vysávaní motorizovanou hubicou je možné vysávať iba pri pohybe smerom vpred. Akonáhle chcete vysávať aj smerom vzad, motorizovaná kefa tlačí nečistoty „pred sebou“, keďže sací systém je až za ňou.

Nová dvojitá hubica tento problém rieši s maximálnou elegantnosťou. Hubica má navyše všesmerové kolieska, takže má byť veľmi jednoduché s ňou obchádzať aj akékoľvek prekážky. Takúto hubicu by mohol Dyson zaradiť aj pre ostatné vysávače. Vysávač Omni-glide by mal stáť okolo 400 dolárov, resp. i eur.

ZDROJ | Dyson

ZdrojDyson

Komentáre k článku