Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Dokonalý skladací e-bike pre donáškarov. Odvezie všetko a zaberie minimum miesta

Dokonalý skladací e-bike pre donáškarov. Odvezie všetko a zaberie minimum miesta
Zdroj | Vello
Michal Sobek
Dokonalý skladací e-bike pre donáškarov. Odvezie všetko a zaberie minimum miesta
Zdroj | Vello
Zdroj | Vello

Vello je rakúsky výrobca elektrobicyklov, ktorý má záľubu v zvláštnych, aj keď mimoriadne dobre premyslených dizajnoch. Najnovší výtvor s názvom SUB (Smart Utility Bike) posúva užitočnosť na ďalšiu úroveň vďaka pôsobivému dojazdu a vynikajúcej nosnosti.

Už v auguste spoločnosť predstavila Vello Bike+ Titanium, čiže titánový skladací e-bike s hmotnosťou len 9,9 kg, čiže vyhovuje praktickým a dobre situovaným obyvateľom miest. Aj model SUB je vyrobený z titánu, ale váha tu je vyššia, 24 kg.

SUB má veľmi unikátny dizajn rámu, ktorý má obzvlášť dlhú zadnú časť. Tým sa jazdec dostane bližšie k prednému kolesu ako k tomu zadnému, čo je dobré pre stabilitu, ale dizajn rámu nie je náhodný, pretože je určený na prepravu všetkých druhov nákladu.

Obsah pokračuje pod reklamou

Vello SUB má celkovú nosnosť 210 kilogramov a môže byť vybavený najrôznejšími nosičmi na batožinu, aby vodič mohol prevážať všetko od detí, cez pracovné vybavenie až po balíky. Vello navrhol bicykel tak, aby sa dal čo najjednoduchšie nakonfigurovať, čo umožní namontovať príslušenstvo bez potreby náradia.

V zloženom stave je Vello SUB prekvapivo kompaktný, čo znamená, že ho možno ľahko prepravovať na zadnej strane auta alebo autobusu. Je vybavený 20-palcovými kolesami a má robustný remeňový pohon Gates Carbon. Veľký náklad treba riadne ubrzdiť v čo najkratšom čase a aj na to Vello myslelo a nasadilo hydraulické jednotky Magura MT-4.

Z hľadiska výkonu získate to najlepšie, a to motor Bosch Cargo Performance Line, ktorý má výkon 600 W a krútiaci moment 85 Nm. Vello SUB má dve 500 Wh batérie, ktoré ponúkajú kombinovaný dojazd 250 km na jedno nabitie.

E-biku Vello SUB sa skvelo darí aj na platforme Indiegogo, kde na tento nápad bolo v pláne od potenciálnych majiteľov vyzbierať 50 000 eur, ale aktuálne má projekt už na konte vyše 71 000 eur, pričom do ukončenia vyzbierania zostáva ešte 48 dní. Dodávky sú naplánované na jeseň 2023.

Zdroj