Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Titánový skladací e-bike šokuje nízkou hmotnosťou

Titánový skladací e-bike šokuje nízkou hmotnosťou
Zdroj | Vello
Richard Pliešovský
Titánový skladací e-bike šokuje nízkou hmotnosťou
Zdroj | Vello
Zdroj | Vello

Zabudnite na elektromobily, zabudnite na nebezpečné elektrické kolobežky. Budúcnosť je v e-bicykloch. Kombinujú komfortnú mobilitu po meste so zdravotnými benefitmi. Rakúska spoločnosť Vello predstavila nový model, ktorý je neuveriteľne ľaký, ľahší ako väčšina klasických bicyklov bez elektromotoru a batérie.

Vello Bike+ Titanium má len 9,9 kg. Podarilo sa to vďaka patentovanej konštrukcii a použitému titánu. Obrovskou výhodou je jeho skladací mechanizmus, vďaka čomu sa s ním bude ľahko manipulovať prakticky komukoľvek. Výrobca tvrdí, že si ho zložíte za 8 sekúnd. Celotitánový e-bike využíva len štandardné komponenty, preto je nezávislý od situácie na trhu a má dlhú životnosť.

Obsah pokračuje pod reklamou

Batéria je zabudovaná do elektromotora zadného náboja. Všetky bicykle Vello obsahujú technológiu KERS (Kinetic Energy Recovery System), tá dobíja batériu pri brzdení alebo zjazde z kopca. Vello Bike+ Titanium dokáže prejsť na jedno nabitie slušných 50 km, v prípade ideálnej rekuperácie je dojazd takmer neobmedzený. 

Motory Vello obsahujú snímače sklonu, ktoré menia kadenciu, aby sa ďalej zvýšila životnosť batérie a výkon motora. Voliteľne môže byť bicykel Vello vybavený prevodovým systémom Schlumpf Drive – Speed ​​Drive pre mestské prostredie, alebo Mountain Drive pre jazdu mimo mesta. S planétovým prevodom Speed-Drive sú možné rýchlosti vysoko nad zákonnou hranicou 25 km/h, s Mountain-Drive sa dajú bez problémov zvládnuť i strmšie stúpania až o 17 %

Zdroj | Vello

Voliteľne môže byť bicykel Vello vybavený prevodovým systémom Schlumpf Drive – Speed ​​Drive pre mestské prostredie, alebo Mountain Drive pre jazdy mimo mesta. Má 20″ kolesá s malými rozmermi skladania (57 x 79 x 29 cm) a elektrickú zámku, ktorá umožní sledovať polohu bicykla v prípade krádeže. Výrobca dokonca ponúka môžnosť dokúpenia si diaľkového ovládania s funkciou boost.

Vello Bike+ Titanium s javí, aspoň na papieri, ako ideálne mestské približovadlo. Je ľahký a skladací, takže si s ním poradí aj krehká dáma dochádzajúca do kancelárie. Ak vás zaujíma cena toho zaujímavého modelu, je to „okrúhlych“ 4 586 dolárov. Dostupnosť na našom trhu zatiaľ nie je známa.

Dodávame, že Vello je rakúsky výrobca elektrických bicyklov založený v roku 2013 Valentinom Vodevom a Valeriou Wolffovou. Vyrába smart e-bicykle a smart bicykle poháňané pedálmi s bežnými komponentmi s patentovaným skladacím rámom a nábojovým motorom s integrovanou batériou.

Zdroj