Reklama

Dnes končí Skype, čo bude namiesto neho? Toto sú 3 tipy na jeho náhradu

Zdroj | Microsoft
Richard Pliešovský
Zdroj | Microsoft
Zdroj | Microsoft

Aplikácia na videohovory a technologický zázrak, služba Skype, dnes skončí svoju púť. Skype bol vyvinutý v roku 2003, neskôr ho kúpil Microsoft, ktorý ho začlenil do svojho balíka služieb.

Skype bola komunikačná aplikácia umožňujúca hlasové hovory, videohovory, četovanie a zdieľanie súborov cez internet. Pred rokmi bola najpoužívanejšou platformou, využívali ju jednotlivci aj firmy.

Dnes je už situácia iná, na svete množstvo ďalších konkurenčných riešení, ktorých funkčnosť dôkladne overila pandémia koronavírusu. Dnes pozná takmer každý používateľ internetu Google Meet, Zoom, či Teams od Microsoftu, ktorý nahradí Skype.

Obsah pokračuje pod reklamou

Akými aplikáciami si môžete nahradiť Skype?

1.

Google Meet

Pre mnohých je prvou voľbou služba Meet od Google. Umožňuje jednoduché pripojenie cez Google účet, funguje priamo z prehliadača a je vhodná nielen pre bežných používateľov, ale aj firmy, či sektor vzdelávania.

Pozrite si

Do Google Meet prichádza funkcia, ktorá kompletne zmení videohovory!

Vďaka integrácii s Gmailom a Google Kalendárom je pohodlný pre tých, ktorí už používajú služby od Googlu – a to je prakticky každý. Na rýchle pracovné stretnutia, vyučovanie, či súkromné videohovory je jasnou voľbou. V bezplatnej verzii síce neponúka toľko pokročilých nástrojov ako Zoom, no pre bežné použitie postačujú. Spomenúť môžeme titulky v reálnom čase, jednoduché zdieľanie dokumentov a prehľadné rozhranie. To všetko robí z Meetu vhodnú voľbu pre tých, čo hľadajú jednoduchú, no plne funkčnú platformu.

2.

Zoom

Zoom raketovo narástol práve počas pandémie. Stihol vyrásť z detských chýb a zapísať sa do podvedomia širokej verejnosti. Je obľúbený najmä na videokonferencie a školenia. Bez problémov zvládne aj väčšie množstvo zúčastnených s desiatkami až stovkami účastníkov. Umožňuje zdieľať obrazovku, nahrávať stretnutia, vytvárať tzv. breakout rooms pre samostatné diskusie a organizovať webináre.

V bezplatnej verzii však platí obmedzenie 40 minút pri skupinových hovoroch, čo môže byť limitujúce. Zoom si vyžaduje stiahnutie aplikácie, čo môže niektorým používateľom prekážať.

3.

Microsoft Teams

Aj keď je Microsoft Teams priamou náhradou za Skype, dali sme ho až na tretie miesto. V posledných rokoch sa z nástroja pre firemné tímy stalo robustné riešenie vhodné i pre školy, organizácie či prácu z domu. Hlavnou výhodou Temas je, že okrem videohovorov a četu, poskytuje možnosť spolupráce na dokumentoch, zdieľanie súborov a integráciu s ďalšími nástrojmi (napr. Outlook, OneDrive, Word, Excel či PowerPoint).

Pozrite si

Legendárny Skype definitívne končí, nahradí ho Microsoft Teams

Nevýhodou môže byť zložitejšie ovládanie pre menej skúsených používateľov ako aj občasná neprehľadnosť, ak sa používa vo veľkej organizácii s množstvom kanálov. Takisto niektoré funkcie (napr. nahrávanie stretnutí) sú dostupné len v platených verziách Microsoft 365.

Z ďalších platforiem môžeme spomenúť prepracované a v ekosystéme Apple obľúbené FaceTime. Využiť môžete aj služby WhatsApp, Signal či Telegram.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.