Reklama

Denon Home atakuje konkurenciu bezdrôtových reproduktorov

Zdroj | Forbes
Juraj Procházka
Zdroj | Forbes
Zdroj | Forbes

Komponenty pre domáce kino vrátane A/V prijímačov, CD prehrávače, integrované zosilňovače, hudobné systémy, aj slúchadlá a mnoho ďalších zariadení Hi-Fi techniky zastrešuje japonský výrobca s vyše storočnou tradíciou.

Denon je však doma aj v bezdrôtovom streamingu a systémoch pre posluch vo viacerých miestnostiach. Svoju technológiu HEOS určenú práve pre tento druh aplikácií uviedol už v roku 2015 spolu s rovnomennou rodinou komponentov. Odvtedy sa ponuka HEOS reproduktorov a príslušenstva rozšírila a HEOS konektivitu Denon (aj sesterský Marantz) integruje aj do A/V prijímačov.

Pozrite si

Denon HEOS – japonský pohľad na bezdrôtový streaming

Teraz japonský výrobca odhalil trojicu bezdrôtových reproduktorov pre individuálny posluch aj multiroom systém s názvom Denon Home. Najmenší Denon Home 150 je dvojpásmový reprosystém s 3,5-palcovým basovým reproduktorom a 1-palcovým výškovým meničom, ktorý možno spárovať vo dvojici pre stereofónne prehrávanie. Meniče budí dvojkanálový zosilňovač triedy D. Cena pre americký trh je nastavená na 249 dolárov (zrejme bez DPH).

Zdroj | Denon

Stredný model Denon Home 250 má stáť dvojnásobok (499 USD) a vybavený je dvoma 4“ nízkotónovými a dvoma výškovými meničmi, ktoré napája štvorkanálový zosilňovač.

Najvyšší model série Denon Home 350 je už trojpásmový systém s dvoma 6,5-palcovými basovými reproduktormi, párom 2-palcových stredotónových meničov a dvoma výškovými reproduktormi. Meniče v Denon Home 350 poháňa šesťkanálový zosilňovač a vlajková loď série má stáť 699 USD.

Zdroj | Denon

Na vrchu všetkých reproduktorov sú dotykové ovládacie prvky pre prehrávanie hudby a hlasitosť, plus šesť tlačidiel predvolieb pri modeli Denon Home 350, respektíve tri tlačidlá pri nižších modeloch, ktoré môžu byť priradené k obľúbeným streamingovým službám.

Pozrite si

Denon PMA-150H: keď sieťový zosilňovač poslúcha na slovo

Podpora streamovania hudby pre domáce reproduktory Denon je dostupná z aplikácie Denon HEOS a zahŕňa služby Amazon Music HD, Spotify, Apple Music, Pandora, Tidal a ďalšie.

Každý model je kompatibilný s audio platformou HEOS využívajúcou Wi-Fi a môžu prehrávať zvukové súbory vo vysokom rozlíšení 192kHz/24-bit FLAC, WAV, ALAC a DSD 2,8/5,6MHz cez sieť, alebo cez USB port. Bezdrôtovú konektivitu reproduktorov dopĺňajú technológie AirPlay 2 a Bluetooth.

Zdroj | Denon

Všetky tri modely reproduktorov Denon Home budú vybavené dvoma mikrofónmi pre podporu hlasových asistentov, zatiaľ sú však podľa výrobcu tieto mikrofóny deaktivované. Nebudú funkčné až do budúcej aktualizácie firmvéru. Denon však detaily a čas upgradu neuviedol.

Zdroj | Denon

Reproduktory sa budú dodávať v čiernej alebo bielej farbe, ale nie sú odkázané len na bezdrôtovú konektivitu. Majú k dispozícii USB port na prístup a zdieľanie zvukových súborov z externých pamäťových médií, aj analógový vstup.

Komponenty Denon Home sa dajú ovládať a kombinovať s inými produktami Denon so zabudovanou technológiou HEOS. Oproti klasickej rodine HEOS však budú po upgrade disponovať práve hlasovým ovládaním.

Zdroj | Denon

Všetky reproduktory môžu byť nastavené nielen ako stereo pár (s druhou zhodnou jednotkou), ale aj ako zostava 5.1-kanálového priestorového zvuku v kombinácii so soundbarom Denon DHT-S716H a subwooferom DSW-1H.

Pozrite si

Canton Smart – bez káblov od sterea po multiroom

So schopnosťami inteligentných reproduktorov bude nová rada Denon Home súperiť s podobnými produktami značiek ako Sonos, Bose, Amazon a ďalších, ktoré tiež ponúkajú bezdrôtové reproduktory s hlasovým ovládaním, prípadne multiroom systémom. Výrobca však tvrdí, že Denon Home nie je náhradou za líniu HEOS, aj keď z hľadiska funkčnosti ide o podobné systémy – s výnimkou hlasového ovládania.

Nové modely majú prísť na trh až v prvom štvrťroku 2020, vianočné darčeky pre tento rok teda budete musieť zabezpečiť inak.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.