Reklama

Canton Smart – bez káblov od sterea po multiroom

Zdroj | Canton
Juraj Procházka
Zdroj | Canton
Zdroj | Canton

Multikanálový zvuk a streamovanie hudby z IP platforiem a mobilných zariadení – pochopiteľne bezdrôtovo – je jedným zo súčasných  trendov, ktoré sa snažia podchytiť aj výrobcovia high-end audio komponentov.

Ilustruje to aj aprílové predstavenie kolekcie Formation od britského výrobcu Bowers & Wilkins, ktorej sme sa venovali aj na našich stránkach. Nedávno prišiel na trh s vlastnou sériou Smart aj známy nemecký výrobca Canton. Vďaka variabilite komponentov má dobré šance osloviť rôzne kategórie zákazníkov.

Pozrite si

Bowers & Wilkins Formation Flex – nielen „hračka pre audiofilov“

Kolekcia obsahuje dva soundbary – Smart Soundbar 9 a Smart Soundbar 10 (ten podporuje aj 3D zvuk Dolby Atmos) a k obom, tak ako aj k ostatným produktom Smart, je možné pripojiť aj aktívny subwoofer Smart SUB 8.

Zdroj | Canton

Pre menej náročných poslucháčov poslúži kompaktný streamovací reproduktor Smart Soundbox 3, ktorý ale môžete integrovať do multiroom systému cez Wi-Fi a zabudovanú technológiu Google Chromecast, alebo spárovať pre poriadnu stereobázu s druhým reproduktorom Smart Soundbox 3. Napriek veľkosti dodá tento dvojpásmový reproduktor so špičkovým výkonom 120 W veľký zvuk. Vďaka zabudovanej funkcii Spotify Connect a Bluetooth konektivite otvára cestu k prakticky neobmedzeným hudobným zdrojom.

Ani najmenší reproduktor série Smart nie je životne závislý len od Wi-Fi, pretože disponuje aj sieťovým konektorom Ethernet a 3,5 mm audio jackom pre pripojenie analógového zdroja signálu.

Zdroj | Canton

Sériu Smart dopĺňajú aktívne bezdrôtové stereo sústavy – dvojpásmové  regálovky Smart Vento 3 a trojpásmové stĺpy Smart Vento 9, Smart A 25, Smart A 45 a Smart GLE 9 pre perfektné ozvučenie miestnosti, alebo celého domu. Môžete z nich vytvoriť kvalitnú stereozostavu, alebo viackanálové domáce kino.

Pozrite si

Canton ukázal zaujímavé reproduktory GLE 496.2 Active BT

Reproduktory sú medzi sebou prepojené bezdrôtovo s 24-bitovým spracovaním signálu. Jeden je vždy riadiaci (master) a druhý ovládaný (slave). Do riadiaceho reproduktoru sa pripájajú signálne zdroje cez digitálne vstupy (optický, koaxiálny, USB), alebo analógovo na vstupy RCA a symetrický XLR.

Tak ako Smart Soundbox 3, aj ostatné aktívne reproduktory a obidva soundbary podporujú Bluetooth s kodekom aptX. Hudbu v CD kvalite tak môžete streamovať aj zo svojho mobilu. Všetky aktívne monitory (dodávajú sa ako pár, v kombinácii master-slave) majú pozoruhodnú frekvenčnú odozvu.

Zdroj | Canton

Už najmenšie dvojcestné monitory Smart Vento 3 dosahujú slušnú odozvu, aj keď nie je isté, či je údaj 25 Hz až 30 kHz na stránke výrobcu korektný (pri trojpásmových stĺpoch tieto dáta chýbajú, takže je problém ich porovnať). Pri výkone 350 W na kanál sa však nestratia ani v pozícii stereo súpravy. Rovnako dobre sa môžu použiť aj ako zadné, alebo priestorové kanály v domácom kine.

 

Zdroj | Canton

Pre špičkový výkon predných kanálov, alebo pre stereo sú určené aktívne trojpásmovky, ktorých ponúka Smart séria na výber hneď niekoľko. Ku všetkým je možné navyše spárovať subwoofer Smart SUB 8, ktorý pridá 200 W výkonu v oblasti nízkych tónov 30-200 Hz.

Zdroj | Canton

Zariadenia Canton Smart nemajú hlasové ovládanie, ale majú zabudovaný Google Chromecast na streamovanie obľúbenej hudby zo služieb ako Spotify, Tidal, Google Play Music, Deezer, či TuneIn. Podpora  zvuku s vysokým rozlíšením 24 bitov/ 96 kHz cez Wi-Fi alebo dokonca až 24 bitov/ 192 kHz cez HDMI (pri soundbaroch) uspokojí aj náročných audiofilov.

Pozrite si

Canton – nemecký zvuk zajtrajška

Soundbaru Smart Soundbar 10 sa venujeme v samostatnej recenzii na stránkach decembrového vydania nášho časopisu TECHBOX. Pripomeňme preto aspoň v skratke, že vďaka podpore priestorového zvuku Dolby Atmos a osadeniu ôsmimi reproduktormi (4 basové, 2 stredotónové a 2 výškové) tento soundbar výrazne presahuje priemernú úroveň takýchto komponentov na trhu. Pri klasických audio záznamoch poteší zas podporou formátov Dolby Digital a DTS Digital Surround.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.