Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Bowers & Wilkins predstavil prémiovú bezdrôtovú zostavu Formation

Bowers & Wilkins predstavil prémiovú bezdrôtovú zostavu Formation
Zdroj | Bowers & Wilkins
Juraj Procházka
Bowers & Wilkins predstavil prémiovú bezdrôtovú zostavu Formation
Zdroj | Bowers & Wilkins
Zdroj | Bowers & Wilkins

Britská firma Bowers & Wilkins  (B&W) je dobre známa nielen svojimi luxusnými reproduktormi so špirálovitou ozvučnicou Nautilus, či diamantovými radami 800 Series Diamond. Patrí k priekopníkom aj vo vývoji personálnych hudobných systémov.

Pozrite si

Bowers & Wilkins – cez prekážky až k diamantom

Revolúciu pre fanúšikov mobilných zariadení s iOS priniesli legendárne reproduktory Zeppelin, bezdrôtový Zeppelin Air a neskôr Zeppelin Wireless. Ten bol vďaka Bluetooth konektivite otvorený aj smartfónom s Androidom.

„Drôtová“ kvalita bezdrôtovo

Minulý týždeň B&W v New Yorku odprezentoval ďalší míľnik v zdokonaľovaní produktov bezdrôtového streamingu, sadu zariadení s názvom Formation.

Pozrite si

Špičkový streaming s Bowers & Wilkins Formation Wedge

Zostava aktuálne obsahuje päť produktov, využiteľných samostatne, aj spoločne – soundbar Formation Bar, dvojicu regáloviek Formation Duo, oválny reproduktor Formation Wedge, subwoofer Formation Bass a prepojovací box Formation Audio.

Zdroj | Bowers & Wilkins

Avizované ceny naznačujú, že nepôjde o žiadny low-end, keď napríklad Formation Bar má stáť na trhu v USA 1 199 USD a Formation Duo 3 999 USD (bez DPH za pár). Naopak, výrobca akcentuje, že ide o prémiové produkty, ktoré ulahodia aj audiofilom.

Pozrite si

Bowers & Wilkins PX – návykový bezdrôtový komfort

Všetky produkty rady Formation môžu pracovať samostatne alebo v rámci bezdrôtového systému, podobne ako multiroom zariadenia podporujúce prepojenie HEOS od Denonu.

Pre dokonalé pokrytie Wi-Fi používa B&W patentovanú mriežkovú sieť Robust Mesh. Vďaka nej dosahuje systém bezproblémový zvuk s dokonalou synchronizáciou medzi reproduktormi pod jednu mikrosekundu. Tým sa stierajú rozdiely oproti káblovým reproduktorom a bezdrôtový systém poskytuje dokonalý posluchový zážitok.

Podstatnou mierou k tomu prispieva aj streaming v HD rozlíšení 96 kHz/24 bit, prinášajúci bohatý bezstratový zvuk. Sonos, pre porovnanie, používa dekódovanie CD úrovne 48kHz / 16 bit.

Filmy, aj hudobné služby

Soundbar Formation Bar má zabudované tri 25 mm výškové meniče a šesť 65 mm reproduktorov pre basy a stredné tóny s membránou zo sklenených vlákien. Zosilňovač dodá meničom výkon 6 x 40 W a soundbar dosahuje solídnu frekvenčnú odozvu 40Hz až 28kHz, pričom basy pomôže stlačiť smerom k nižším kmitočtom a vyšším výkonom bezdrôtový subwoofer.

Hudbu môžete streamovať cez Bluetooth, Spotify Connect, štandard Apple AirPlay 2 a korunu všetkému nasadzuje audio prehrávač Roon, ktorý kombinuje Tidal a lokálne uložené súbory s metadátami pre prehrávané médiá.

Zdroj | Bowers & Wilkins

Ukrátení nebudú ani filmoví fanúšikovia, pre ktorých je k dispozícii Dolby Digital a niekoľko základných portov vrátane optického vstupu Toslink. Soundbar však nemá HDMI pripojenie, preto nemôže používať port HDMI-ARC na televízore.

Pozrite si

McIntosh má 11 produktov s Roon certifikáciou

Pre stereoposluch sú určené bezdrôtové reprosústavy Bowers & Wilkins Formation Duo. Dizajnom a prevedením pripomínajú regálovky z klasických línií – napríklad 705 S2, alebo 805 D3. Aj dvojpásmové reproduktory Formation Duo používajú uhlíkový tweeter odvodený zo Série 700, umiestnený v samostatnom boxe v tvare pretiahnutého kužeľa a stredo-basové meniče s membránou Continuum.

S frekvenčnou odozvou 25Hz až 33kHz  a výkonom 2 x 125 W rozozvučí Formation Duo aj veľké obývačky.

Zdroj | Bowers & Wilkins

Keď v roku 2007 predstavil B&W prvý reproduktor pre prehrávače iPod a smartfóny iPhone od Apple, bol to revolučný počin pri skvalitňovaní audia z prenosných zariadení. Dnešným pokračovateľom „zeppelinovskej“ tradície je reproduktor Formation Wedge.

Zdroj | Bowers & Wilkins

Oválna skrinka s uhlom 120 stupňov ponúka dva 25 mm výškové reproduktory, dva 90 mm stredo-basové reproduktory a jeden 150 mm subwoofer. Obidva produkty – Duo, aj Wedge podporujú, rovnako ako Formation Bar, Bluetooth, Spotify Connect, Apple AirPlay 2 a Roon.

Zdroj | Bowers & Wilkins

Integrácia existujúceho hardvéru

Každý z tejto trojice produktov môže pridať basový dôraz spárovaním so súdkovitým subwooferom Formation Bass. Podľa ohlasov z premiéry v New Yorku znejú reproduktory Formation výborne.

Zdroj | Bowers & Wilkins

Radi by ste počúvali hudobné streamovacie služby, alebo svoje hudobné knižnice na vašom existujúcom hardvéri, ktorý nedisponuje bezdrôtovou konektivitou? Bower & Wilkins myslel aj na to.

Pozrite si

Bowers & Wilkins 603 – keď schopnosti prekonajú cenu

Formation Audio je box vybavený sadou audio vstupov (1x digitálny Toslink, 2 x analógový RCA) a výstupov (1 x digitálny RCA a 2 x analógový RCA), sieťovým pripojením Ehernet a Wi-Fi, ako aj Bluetooth konektivitou v4.1, Class 2, s podporou AptX HD.

Zdroj | Bowers & Wilkins

USB port je aj tu, podobne ako v ostatných komponentoch série, určený len na servisné účely a absentuje aj HDMI vstup.

Typickou konfiguráciou s Formation Audio je prepojenie s nízkofrekvenčným zosilňovačom, na ktorý sú zapojené klasické káblové reproduktory a zdrojové komponenty ako CD prehrávač, alebo gramofón. Svoju súčasnú audio-zostavu môžete takto integrovať do moderného bezdrôtového multiroom systému. Preveriť skutočné audio schopnosti týchto komponentov sa pokúsime pri posluchových testoch v najbližších týždňoch.